Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
578
 

Dile kolay tam bir yıl

Dile kolay tam bir yıl
 

2006 haziranının son günleri..ümitsiz, sıkıntılı günlerimden biriydi, önüme yığdığım çamaşırları ütülüyordum..Bir dost telefonu... ardından yaptığım ilk görüşmeve bir iki gün sonra işe başlayış. Heyecanlı, meraklı ve acemice geçen Bir aylık deneme süresi ve işte iş hayatı...Hayat bana kötü şakalar yapmaktan vazgeçmişti artık. 2006'nın Haziran'ı da hüzünlerimi, ümitsizliklerimi, ağlamalarımı toparlayıp çantasına gitti.

365 gün...dile kolayçoğu zaman umutlu, bazen kederli, çokca şaşkın, bazen çaresiz yine de mutlu, herşeye rağmen güzel 365 gün...bir yıl..nasıl da çabuk geçti ya da bana mı öyle geldi.

Umutlandım..çünkü hayatımdaki bazı olumsuzlukların yoluna girmeye başladığını düşündüm..artık hayal bile kuruyorum, umutlu, mutlu hayaller..

Şaşkındım çünkü; bilmediğim öyle çok şey öğrendim ki, mesela teknolojiyi kullanmayı öğrendim, öğrendikçe şaşırdım, mutlu oldum. Yeni yeni insanlar tanıdım, iş hayatını öğrendim, mutlu oldum.

Çaresizdim çünkü..umutlarımın bittiğini hissediyordum. İşte öyle bir anda, ben 32 yıllık ömrümde ilk defa işe girdim ve çalışma hayatına başladım. Hayatımın dönüm noktası oldu 29 haziran. Hayatımın ikinci bölümü başladı benim için.

Kederlendim...çünkü bazen bana hayat ağır geldi, taşıyıp taşımama arasında gelgitler yaşadım.

Unutkandım...bunun sıkıntısını çok çektim, hala da çekiyorum ne olacak bilmiyorum.

Neler yaşadım bir yılda.. Çokca özlem yaşadım, çocuklarımı özledim, evimi özledim, evimde salonumun camının kenarına oturup, çay, kahve içmeyi özledim, ama bunlar güzel özlemlerdi, bir amacım vardı ve o amaç için bu saydıklarımı özlüyordum.

Ne çok gün böyle peşpeşe, birbirine takılıp gitmişti ömrümden.

Bugün işe başlayışımın 1. yılı, umarım uzun yıllar bu günü hatırlarım.

İşe başlamamda emeği geçen, bana güç veren, beni yüreklendiren, destek olan herkese, aileme, eşime ve anneme minnettarım. Sonsuz teşekkürler hepsinede. Hep yanımda oldunuz ve olacaksınız biliyorum. İyi ki hayatımdasınız, Sizi çooooook seviyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İşe girmenin ne denli zor olduğunu bilenler arasındayım... ama işe girincede arkanda bıraktığın bidaha ne zaman yapacağını bilemediğin bir dürü şey oluyo:)) şimdi iki sendir canım amaçsızca evde oturuo tv izleyip kısır günlerine katılmak istiyorum ama artık emekliliğime mi kısmet olur bilemem:)) genede çalışmak güzel gülen yüzünüz hiç solmasın sevgilerle..

Gülçin 
 21.07.2007 15:00
Cevap :
Kısır günlerini ben de özlemedim desem yalan olur sevgili Gülçin. Yine de çalışmak çok güzel dediğin gibi. Teşekkürler yorumun için, sevgilerimle.  22.07.2007 0:29
 

Ne güzel. Çok şey değişmiştir hayatınızda. Ama itiraf edeyim ben de özlüyorum pencere kenarında oturup çay içmeyi, evimin kokusunu içime çekmeyi. Sevgiler:)))

S.USLU 
 05.07.2007 11:10
Cevap :
Evet çok şey değişti hayatımda gerçekten de, mesela programlı yaşıyorsunuz, hayatınız daha bi düzene giriyor, sosyalleşiyorsunuz.. Özlemek... çok özlüyorsunuz bazı şeyleri ama fedakarlık yapmadan da olmuyor özlemlerinizden, zevklerinizden. Önümüzdeki günlerde yıllık iznimi alıp, evimde çocuklarımla birlikte geçirmek istiyorum, hiç bir yere gitmeden, biraz özlem gidermek adın. Sayfama hoşgeldin. Sevgilerimle.  05.07.2007 11:42
 

Hem burda hem de işinde. Her şey gönlünce olsun:))Herhangi bir konuda gerisayım yapmak insanı sadece yıpratıyor ve bugüne yazık oluyor diye düşünürüm,süreç de en az sonuç kadar önemli, ne dersin? Sevgilerimle...

ni 
 05.07.2007 10:04
Cevap :
Çok haklısın sevgili Nihal, üstelik de benim geri sayıma başlamam için o kadar çok var ki. Sonuç gerçekten çok önemli. Sonuca en iyi şekilde ulaşmak için, önümdeki süreci en iyi şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum. Sayfama hoşgeldin. Sevgilerimle.  05.07.2007 11:25
 

Canımıniçisi,sen hayatını kazanmaya başladın,ben de bu sayede senin gibi tatlı,sımsıcak,samimi,yüreği güzelliklerle dolu bir arkadaş kazandım ;) inşallah bu dostluğumuz sonsuza dek baki kalır..daha duuuur,kaç 365 günler geçicek başarılarla dolu...yeter ki azmimiz olsun..Seni kocaman öpüyorum canım benim..Sevgilerimle

R Meltem Karatas 
 30.06.2007 14:33
Cevap :
Canımmmm. yorumun beni öyle duygulandırdı ki..asıl ben çok mutluyum, kazançlarımdan biri de sen olduğun için. İyiki varsın hayatımda. yanağına kondurduğum öpücüğümü hissetinmi?  30.06.2007 16:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 184
Toplam yorum
: 783
Toplam mesaj
: 148
Ort. okunma sayısı
: 2073
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 

1974 Bremen doğumluyum. Hayatın Med-Cezir'lerle dolu olduğuna inanırdım; yaşaya yaşaya anladım ki ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster