Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Doğal güzellik trendi

Doğal güzellik trendi

Günümüzde kusursuzluk anlayışının yerine doğal güzelliğe bıraktı. Özellikle medyanın ışıltısı ile göze hoş görünen etkileyici ve kusursuz olan güzellik trendleri artık yapay olarak görünmekte adlandırılıyor. Birbirine benzeyen yüzler, dudaklar, burunlar ya da ifadeleri yerine doğallığa bıraktı ve özellikle aman doğallığım, görünüm bozulmasın diyenler çoğalmaya başladı.

Doğal görünümlü ve mutlu yaş alarak, her yaşın güzelliğini, hakkını vererek kendisiyle barışık yaşamak. Üstelik içsel güzelliği keşfedip, kendini sevmeyi becerebilmek. Elbette yerçekimine ve çevresel faktörlere dur diyebilmek mümkün değil ! Bunlara karşı önlem almak gerekiyor. Ama önemli olan bu önlemlerin kalıcı, doğal ve vücudun ritmini sarsacak düzeyde olmaması !!!

Sağlıklı ve doğal yaş almanın sırrı cildimize iyi bakmaktan geçiyor.Gelişen teknolojiler ve estetik yenilikler cildimizi sağlıklı, canlı tutmak için bize bir çok alternatif sunuyor. Bu alternatiflerden biri olan Argireline etken maddeli Meso-Myo-Poratation system ile yaşlanma hızımızı geciktirebilir ve vaktinden önce oluşan ya da oluşacak kırışıklıkları engelleyebiliriz.

Tek seansta bile büyük fark yaratan bu sistem sayesinde, cilde neşter, iğne kullanılmadan tamamen doğal Argireline etken maddeli serum alt katmanlara yediriliyor, ayni anda uygulanan Meso-Myo-Poratation sayesinde kasların güçlenmesiyle sarkmaların önüne geçiliyor.

Doğal görünümünün bozulmasını istemeyen neşter, iğneden çekinen ve vakit ayıramayan günümüz kadınlarının öncelikli tercihi olan sistem sayesinde kısa sürede daha genç bir görünüm elde etmek mümkün. Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan cilt yaşlanması ve buna bağlı olarak, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar açılıyor ve sarkmalar toparlanıyor.

Yüze yaşlı bir görünüm veren yanak, alın,dudak üstü ve göz çevresindeki mimik çizgileri, cildin üst tabakasındaki leke, pürüz ve boyun bölgesinde ki gevşemelerin Argireline etken maddeli Meso-Myo-Poratation system sayesinde toparlanıyor.

İlk aşamada kişinin cilt analizi yapılıp uygulanacak program tespit ediliyor. Ön bakım ve peeling uygulamasıyla cildin üst tabakası yenilenerek, taze pürüzsüz bir doku elde ediliyor. Atdından hücrelere ve dokuya düşük voltaj dalgaları uygulayarak Meso-Myo-Poratation system yoluyla Argireline etken maddesinin cilde zerk edilmesini sağlıyor. Ciltte yaşla birlikte eksilen kolejen, elastin, protein ve vitamin üretimini arttırarak cildin kedini onarıp yeniden inşa etmesine imkan sağlıyor.

Günümüzde ciltte erken yaşlanma ve kırışıklıkların sıkça görülmeye başladı, cildin erken yaşlanma etkilerini arttıran faktörler var. Zararlı güneş ışınlarının yanı sıra, hava kirliliği, stres, sıkça teknoloji kullanımı ve hazır hormonlu gıdalarında cildin bozulmasına ve yaşlanmasına yol açıyor. Böylece cildin depolama kapasitesi ve kolejen hidrofili azalmasıyla cilt esnekliğini yitiriyor. Ayrıca deri kalınlaşıp kuruyor, sebest radikallerden çabuk etkileniyor.

Argireline etken maddeli Meso-Myo-Poratation system, iç ve dış etkenlerin yol açtığı yaşlanmayı önlüyor. Derin kırışıklıklar dolarak açılıyor, böylece cilt sağlıklı, doğal ve genç bir görünüme kavuşuyor.

 

Sağlıklı ve güzellik dolu günler dileği ile

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..