Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Nisan '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Işıltılı görünüm her şeydir!

Işıltılı görünüm her şeydir!

Geçirdiğimiz kış aylarından geri kalan, kuru, nemsiz, mat görünüm de cildinizi yeniden nane özlü mask ile ışıltı kazandırın. Kış sonrası, mevsimsel değişimden kaynaklanan etkiler yani, ciltte oluşan nem kaybı, kuruluk, yağlanma ve deri kalınlaşması, mat  cilt rengi gibi sorunlar yaşıyoruz.Cilt özellikle bahar ayında ışıltısını gözle görülür bir şekilde kaybeder. O halde, cildinize uygulayacağınız nane özlü mask ile cildinizi yeniden tazelenmiş, parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bakım aşamaları

Temizleme: Bu dönemde cilt temizliğine önem vermek gerekiyor. Çünkü temizliğin ardından cildinize uygulayacağınız bakım ürünleri, ancak temiz ciltle iyi sonuç veriyor. Cildinizi uygun temizliyicilerle temizleyin ardından tonikle silin, aşırı kuru ciltlerde sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildin nemini ve yağını alarak dengesini bozar. Onun yerine köpük ya da temizleme jeli kullanın, sıcak su kullanmayın hassasiyetini artırır, dolayısıyla ılık su kullanın.

Peeling: Peeling uygulamanın tam zamanıdır. Çünkü cilt 28 günde bir kendini yeniler, yeni hücreler yüzeye harekete geçtikçe, cilt nemini kaybeder ve pul, pul dökülmeye başlar. Cildi ölü hücrelerden arındırmak için peeling yapmak gerekiyor. Böylece cilt sağlıklı ışıltıya kavuşur, siyah nokta ve aknelerin oluşması engellenir geçirgenliği artar. Peelingi tüm yüz, boyun ve dekolteye kadar sürün, nemli parmak uçlarıyla dıştan içe doğru masaj yaparak yedirin. Ardından bol su ile durulayın ve kurulayın.

Maske: Peeling sonrası, cilt yorgunluğunu, matlığı, ödemi gideren, cilde anında tazelik, canlılık kazandıran, nane özlü tightening mask uygulayın. Bekleme süresi 25-30 dakika daha sonra maskeyi temizleyin.

Yapılandırma: Mevsim geçişlerinde, cildimiz yapılanmaya ihtiyaç duyar. Örneğin kış'tan ilkbahar ve yaz'a. Yazdan, sonbahar ve kış'a. Bahar aylarında, cildimizi yapılandırıcı serumlarla hazırlarsak, önümüzde gelecek olan yaz mevsimine hazırlamış oluruz. Tabii ki her cilt yapısına ve ihtiyacına uyumlu olmalıdır.

Nemlendirme: Serum sonrası, yine cildinize uyum sağlayan nemlendirici ile nemlendirin.

Koruma: Baharın ilk güneş ışınları cildi hızlı lekelendirir, aman dikkat ! Su bazlı ince bir tabaka güneş koruyucu sürün.

Beslenme: Vücut direncini yükselten, vücuda enerji veren gıdalarla bir beslenme programı uygulayın. Protein, karbonhidrat, bitkisel yağlar, vitaminler ve su olmak üzere 6 gruptan oluşan beslenme programı olmalıdır. Mevsim geçişlerinde, her türlü doğal ve mevsiminde besinlerden yararlanın. Sebze ve meyve, taze et, balık, süt, yoğurt, peynir, yumurta olarak çeşitli ve yeterli miktarda tüketin.

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile,

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com 

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..