Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '21

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Vitiligoartık çözümsüz değil

Vitiligo artık çözümsüz değil !

Vitiligo günümüzde artık çözümsüz değildir !

Vücut derimizi rengini oluşturan pigment kaybı nedeniyle, cildin beyazlaşması şeklinde seyreden kozmetiksel rahatsızlıktır. Vitiligo rahatsızlığı vücudun daha çok el, yüz, ayak, dirsek gibi bölgelerinde görülür ve beyaz yama şeklindedir. Bu beyazlıklar çok küçük olabildikleri gibi bazen de çok büyük olabiliyor. Hatta bütün vücut derisini kaplayabiliyor. Özellikle yaz aylarında yani güneş ışınlarının yoğun olduğu zaman, beyaz lekeler belirginleşir daha çok açığa çıkar. Beyaz bölgeler ultra viyole ışınına karşı hassas olurlar ve renk değişmez yani bronzlaşamazlar lekeler olduğu gibi kalır. Vitiligo rahatsızlığı olan kişilerin güneşlenmeleri cilde rahatsızlık verir kızarır.

Vitiligo sorunu yaşayan kişilerin, ciltlerinde görülen beyaz lekelerin tedavi edilmesi ve cildin eski haline dönmesi nadirdir. Yani pek rastlanmamıştır. Kadın veya erkek olsun, kişilerde yarattığı estetik görüntü rahatsızlığı, ciddi psikolojik sorunlara neden olabilir. Bu nedenle estetik görüntü rahatsızlığı, karşımıza kozmetiksel bir sorun olarak çıkıyor. Günümüzde, deride görülen renk değişimini oxy- bronz ile eşitlemek mümkün. Oxy- bronz ile vitiligo sorunu yaşayan kişilere doğal ve sağlıklı ilk, tek çözüm sunuyor.

Uygulama detayları

Uygulamanın ilk aşamasında vücuttaki ölü deri peeling ile temizleniyor. Çünkü sağlıklı ve homojen bir bronzluğun yolu bakımlı bir ciltten geçiyor. Ardından cilde renk ve nem veren bitkisel losyon oksijen basıncıyla cilde nüfuz ediyor. Oxy- bronz uygulama sonucunda deride renk kaybının ortadan kalkmasına ve derinin eşit doğal rengine kavuşmasına yardımcı oluyor.

Sonuç son derece olumlu ve güzel, kısa sürede yüz, boyun ve dekolte vücudun her bölgesine eşit dağılmış bir bronzluğa sahip olunuyor. Vitiligo sorunu yaşayan kişiler günlük yaşantılarına huzırlu bir şekilde devam edebiliyorlar. Yaz aylarında da deniz, havuz keyfini çıkarabilirler yani suda renk çıkmıyor, değişmiyor. Artık go viti  diyebiliriz !!!

 

Sağlıklı güzellik dolu günler dileği ile

Int. Dipl. Kozmetisyen

Nesrin Sürer

www.enesbioestetikcenter.com

 
Toplam blog
: 116
: 45
Kayıt tarihi
: 15.12.18
 
 

Nesrin Sürer Kimdir? Eğitimimi Almanya'da International Cosmetic College Baron von Pechmann'da aldı..