Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
2264
 

Duyarlılık nedir?

Duyarlılık nedir?
 

Önemli sorun


Sağlık Bakanlığına Sesleniyorum başlıklı bir blog yazdım. Ve de bir sağlık faciasından söz ettim. Bacağı kesilme aşamasına gelmiş bir hastanın neler çektiğini anlattım. Milliyet blogtan bir tek yorum geldi. Blog 300 küsur defa okunmuş, gelen yorum sayısı " bir " tane.

Onun için hep soruyorum : Blog ne ifade ediyor? Blogta, ne için yazılır? Blogun etkinliği var mıdır? Blog yazıları havanda su dövmek midir?

Bence Blog yazılarının hiç bir sosyal etkinliği yok . Blogta yazı yazmak sesini duyurmak değil, boşluğa seslenmektir.

Blogların bir çok niteliği olabilir ama en büyük ve öncelikli niteliği kamu oyu oluşturmak olmalıdır. Ama buna imkan olmadığı anlaşılıyor. Bloglara rağbet edilmiyor. Toplumda etkisi çok az. Giderek gelişir diye düşünürken, giderek yıldızının söndüğünü görüyorum.

Blog dünyasının, toplumun bir aynası olduğu ise bir gerçek. Belki de blogun en önemli niteliği bu. Zira nasıl toplum duyarsızsa, blog dünyası da duyarsız. Bacağı kesilecek insanlardan bahsedşyorsunuz, kimse görüş bildirmiyor, öneride bulunmuyor, çare aramıyor.Zaten, arasa da netice alınacağına inanmıyor.

Neyse olanlar oldu baylar bayanlar. Sağ bacağı kesildi bahsettiğim yakınımın. Bir ay boyunca çektiği işkenceden sonra.Tabii ki Sağlık Bakanlığımızın hiç haberi olmadan.

Ne yapmalıyım diye düşünüyorum ama çaresizlik içinde kıvranıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yakınınıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Allah yardımcısı olsun. Selamlar.

müge a. 
 17.12.2010 8:06
Cevap :
İlginize teşekkür ederim.Sağlıklı günler dileklerimle.  18.12.2010 11:25
 

Aşağıda Twitter sayfamın linkinde de göreceğiniz gibi; Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımız, Sayın Bülent Arınç, Sayın Necdet Ünüvar, Sayın Mehmet Şimşek, Sayın Diyaettin Uçar, Sayın Mehmet Yılmaz, Sayın Hamza Yerlikaya, Sayın Halide İncekara, Sayın Mehmet Sarı, Sayın Salih Kapusuz, Sayın Metin Kasikoglu, Sayın Zelkif Kazdal'a Sağlık Bakanlığına olan seslenişinizi duyurmaya çalıştım. ( twitter.com/sabiharana ) Seslenişiniz inşallah yerine ulaşır efendim.. Allah'tan umut kesilmezmiş! Tekrar büyük geçmiş olsun. Saygılarımla..

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 17.12.2010 3:08
Cevap :
Göstermiş olduğunuz büyük duyarlılığa teşekkür ederim. Çok makbule geçen müthiş bir girişimde bulunmuşsunuz. Bacanağım için artık çok geç ama inanın bundan sonraki hastalar için çok yararlı olur inşallah. Zira kangren rahatsızlığını çekenlerin sayısı oldukça fazla ve çektikleri ızdırap anlatılır gibi değil.Bu hastılığa duçar olanların apayrı bir ihtimama ve yardıma ihtiyaçları var. Kangren kanserden daha kötü inanın. Basınç odası bulunan her sağlık merkezinde mutlaka hastaların kalabileceği hasta odalarının bulunması şart.Bugünkü durumda kangren hastalarının hepsi işkence çekiyor.Tekrar ilginize teşekkür eder, daima sağlıklı günler ve yaşam dilerim.Saygılarımla.  17.12.2010 23:16
 

Geç kalınmışlık kötü hissettiriyormuş efendim.. Size karşı bilmeden de olsa mahçup oldum. :( Bugünden sonra işe yarar mı bilmiyorum diyeceğim ama seslenişinizi yine de duyurmak istediğinizi okuduğum için bu bloğunuzu Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve Milletvekillerimize, demek istediğim ulaşabileceğim bütün mercilere link olarak ulaştıracağım efendim. Hastanıza geç kalınmışlığın verdiği hüzünle geçmiş olsun diyor, Allah'tan şifa ve moral diliyorum.. Saygılarımla.. Sabiha Rana.

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 17.12.2010 2:15
Cevap :
Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.Yakınım ( bacanağım) bacağını kaybetti, ama sizin müstesna gayretinizle ,bundan sonra diğer hastalar inşallah aynı eziyeti çekmezler. Gerçekten size çok teşekkür ederim. Sağolun varolun.Duyarlılığın ne demek olduğunu ispatladınız.Biraz avam olacak ama " DÜNYAYA KAPAK OLSUN !" .Saygılarımla.  18.12.2010 11:42
 

:(

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün 
 17.12.2010 2:06
Cevap :
Her zaman sağlığınız yerinde olsun.Bütün dilekleriniz gerçekleşmesi dileğiyle.  18.12.2010 11:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 471
Toplam yorum
: 2201
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 954
Kayıt tarihi
: 26.01.10
 
 

1945 yılında Adana'da doğdum. Galatasaray Lisesi ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster