Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Şubat '07

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
709
 

Duygudaşlara çağrı, Hocalı katliamı 15 yaşında…

Duygudaşlara çağrı, Hocalı katliamı 15 yaşında…
 

Azerbaycan’ ın Dağlık Karabağ bölgesi Hocalı’ da 1992 Ermenilerin yaptıkları katliamın 15. yıldönümü. Karabağ toprakları halen işgal altında ve medeni dünya bu işgal ve işlenen vahşete duyarsız.

Hollanda’ da vahşetin anısına ve toplumları duyarlı hale getirmek için bir anma toplantısı düzenlendi. Toplantıda Ermeni, Türk ilişkileri ve Ermenilerin Azerilere yaptıkları vahşeti anlatan dia ve film gösterisi yapıldı.

Hocalı katliamının 15. yıldönümü münasebetiyle merhum Hrant Dink’ in cenaze merasiminde bir günlük Ermeni olmayı kabul edenlere bir çağrı yapmak istiyorum!.. Gelin aynı amaç için, Hümanizm adına, insanlık adına, bir günlük değil bir saatliğine, Azerilere duygudaşlık yapalım, yapılan vahşeti onaylamadığımızı hissettirelim. Cenazeye gösterdiğiniz ilgi ve alaka adına, “Hepimiz Ermeniyiz” sloganı hatırına, eğer başarabilirseniz Ermeni dostlarınızı da yanınıza alarak, bir dakikalık da olsa Azerilerin gönlünü okşayacak gönüldaşlık yapalım.

Bu çağrımın muhatabı öncelikle merhum Dink’ in ailesi, cenazeye iştirak eden tüm duygudaşlar, cenaze tertip komitesi ve konuyla ilgili yazıp çizenlerdir. Haydi…Bakalım gösterin kendinizi insan hakları konusunda samimi olduğunuzu… Sizlerin samimiyetinden şüphe edenleri utandırın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ben de "hepimiz azeriyiz" başlıklı yazı yazdım. bu katliamı yapanlar hangi yüzle soykırım yalanını ortaya atıyorlar?

Serkan Dilek 
 27.02.2007 22:38
Cevap :
Yazınızı okumuştum vicdanları körelmemiş insanların, yüreğini sızlatan Hocalı'lı Ayşe hanımın hikayesini. Elinize saglık  28.02.2007 2:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 50
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 2991
Kayıt tarihi
: 21.06.06
 
 

Sosyal Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümü  terk. Hollanda'da ikamet etmekte. Hollanda'da ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster