Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Şubat '13

 
Kategori
e-Ticaret
Okunma Sayısı
467
 

E-Ticaret girişimciliği için altın ipuçları

E-Ticaret girişimciliği için altın ipuçları
 

Merhaba bu yazımda e-ticaret girişimciliği düşünenler için çok önemli bilgilerimi paylaşacağım:

İşte E-Ticaret girişimciliği için altın niteliğinde tavsiyelerim:

1-Öncelikle yapmak istediğiniz iş fikrini iyi kurgulayın.Unutmayın ki sizin düşündüklerinizi veya benzerlerini bir başkası da düşünmüş olabilir.

2-Yapmak istediğiniz e-ticaret girişimi için benzer girişimcileri inceleyin, düşüncenizle benzer veya aynısı olan bir başka e-ticaret girişimi var mı buna bakın ve yapmak istediğiniz iş ile var olan girişimi karşılaştırıp öz değerlendirme yapın.
3-E-ticaret girişiminde artık var olanlar değil , var olanların değişik versiyonları,fark yaratılmışlarının kazanç sağladığını unutmayın.
4-E-Ticaret girişimciliğinde mutlaka bir B Planınız olması gerektiğini, işler yolunda gitmez ise nasıl bir yol çizeceğinizi önceden belirleyin.
5-Büyük rakiplerle baş etmek için sermaye ve reklam gücünüz yoksa e-ticaret girişimciliği projenizi büyük rakiplerin alanlarından uzak tutun…
6-Son dönemde çok fazla ürün satmak yerine sektörel veya tek ürüne özel e-ticaret girişimciliğinin daha kısa zamanda tanındığı ve satış getirdiğini bilmeniz gerekmektedir.
7-Kuracağınız e-ticaret sitesinin özel tasarımlı ,güvenli altyapı hizmetli olmasına özen gösterin. Mutlaka Neticaret gibi sektörde güven veren firmalarından e-ticaret altyapı hizmeti alın.Ucuz veya bedava e-ticaret  site sağlayıcılarından e-ticaret sitesi kesinlikle açmayın.
8-Son olarak ne kadar ekmek, o kadar köfte mantığında, yılmadan ve azimle kararlıca yolunuzda devam etmeniz gerektiğini hep hatırlayın!
 

Ersin Kabaoglu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1304
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster