Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '14

 
Kategori
e-Ticaret
Okunma Sayısı
340
 

E-ticaret Paketleri hangi özelliklere sahip olmalıdır

E-ticaret Paketleri hangi özelliklere sahip olmalıdır
 

Elektronik Ticaret Sistemi


İşletmeler e-ticaret sitesi açmadan önce kullandıkları sistemin hangi özellikleri kapsadığını iyi bilmelidirler. Kullanılacak olan e-ticaret paketleri kolay bir şekilde sitelerine entegre edilebilmektedir ancak tam olarak hangi özelliklere sahip oldukları bilinmez ise sadece site sahibi olabilmek için açılmış demektir. Bunun aksine bir e-ticaret sitesi kurmak ve başarıya ulaşmak istiyorsanız eğer başta güvenlik, tasarım, seo, sem, sosyal medya, destek, eğitim, toplu mail gönderimi, yönetim panelinin işlevleri olmak üzere sizlere sunulan ayrıcalıklara dikkat etmeniz gerekmektedir. Başarıya ulaşabilmeniz için internette ticaret yapabilmeniz için gerekli bütün ayrıcalıklar sizlere sunulabilmelidir. 
 
Şimdi isterseniz internet sitesi açmak için kullanılmakta olan e-ticaret paketlerinin hangi özelliklere sahip olması gerektiğinden alt başlıklar ve küçük özetler ile bahsedelim.
 
Güvenlik: E-ticaret paketlerini almadan sitenizin kurulacağı sunucuların güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kredi kartları güvenliği için mutlaka şifreleme sistemleri kullanılmalıdır. Neticaret e-ticaret paketlerinde 128BİT SSL şifreleme kullanılmaktadır. Sunucularımız Turkcell iştirakı olan Tellcom’da barınmaktadır.
 
İçerik Yönetimi: Alacağınız e-ticaret paketinin içerik yönetimi oldukça önemlidir. Tasarım ve içerikleri (ürünler,kategoriler, sayfalar gibi) sizin yönetebilmeniz gerekmektedir. İçerik yönetiminin önemini arama motoru optmizasyonu konusunda daha detaylı anlatacağız.
 
Seo Uyumluluğu: E-ticaret paketleri seo yani arama motoru optimizasyonuna uygun olarak tasarlanmalıdır. Ekleyeceğiniz sayfalar, ürünler, kategoriler arama motorlarına anlaşılır bir şekilde görünmelidir.
 
Güncelleme: Sitenizi dilediğiniz zaman güncelleme imkanınız olmalıdır. Her geçen gün teknoloji ilerlemektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile sitenizde de değişikliklere gitmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için ise kodları değiştirebileceğiniz bir yönetim sayfasına sahip olmanız gerekir.
 
Sipariş Yönetimi: Sipariş yönetimi oldukça önemli konulardan bir tanesidir. Müşterilerin verdiği siparişleri ayrı ayrı kategorize edebilmeniz gerekir. Kredi kartı, banka havalesi, kargo ile kapıda ödeme gibi kategorileri oluşturabilmeniz ve zamana göre siparişlerinizi sıralayabilmeniz gerekir.
 
Mobil Ödeme: Son zamanlarda e-ticaret sitelerine gelenlerin büyük bir kısmı tablet ve mobil telefonlardan gelmekte ve alışverişlerini bu sayede tamamlamaktadırlar. Alacağınız e-ticaret paketleri mobil ve tablet uyumlu olması gerekir.
 
Kargo Teslim: Ürünü gönderdiğiniz taktirde kargonuzun teslim edilip edilmediğini öğrenmeniz can alıcı bir noktadır. Yönetim panelinizden bunu takip edebilmeniz gerekir.
 
Facebook Store: Son zamanlarda facebook oldukça fazla kullanılmaya başlayan bir sosyal paylaşım sitesi olmuştur. Bu sitenin ülkemizdeki üye sayısı ise 35 milyonun üzerindedir. Bu yüzden facebook store da sahip olabileceğiniz bir e-ticaret paketini tercih etmeniz satışlarınızı olumu yönde etkileyecektir.
 
Sanal Pos Kurulumu: Sanal poslarınız sitenize sorunsuz bir şekilde kurulabilir olmalıdır. Banka ile sizlerin görüşmesine gerek kalmadan e-ticaret paketini alacağınız firma bütün poslarınızı 3D güvencesiyle kurabilmelidir.
 
Eğitim: E-ticaret paketlerinde bir diğer önemli konuda siteyi alacağınız yerin size vereceği eğitimlerdir. Eğitim konusu oldukça önemlidir çünkü siteyi açtıktan sonra kontrolü tamamen sizde olacaktır. Bu kontrolü sağlayabilecek seviyeye gelmeniz gerekir. Ayrıca SEO arama motoru optimizasyonu hakkında bilgilenmeniz ve ona göre ürün ekleme ve sitenizin içeriğini değiştirmeniz de oldukça önemli konular arasındadır.
 
Toplu Mail Gönderimi: Sahip olacağınız yönatici paneli sayesinde müşterilerinize toplu mail gönderimleri yapabilmelisiniz.
 
Destek: Sitenizde herhangi bir sorun yaşadığınızda direk olarak irtibata geçebileceğiniz ve anında o sorununuzu çözüecek yetkililer ile telefon üzerinden ve aynı zamanda ticket ile ulaşarak çözebilmelisiniz. Ticket: Mail ile sistem üzerinde destek.
 
Geliştirilebilir Tasarım: E-ticaret sitenizin tasarımını istediğiniz taktirinde bir grafiker ile değiştirebimeli ve sistemde bulunan mevcut tasarımlara bağımlı kalmamalısınız. 
 
Sizlere kullanılacak olan e-ticaret paketlerini hangi özelliklere sahip olması gerektiğinden bahsettik. İşletme sahibi iseniz ve ürünlerinizi internet ortamında da satışa sunarak cirolarınızı artışa geçirmek istiyorsanız bu konulara dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır.
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1156
Kayıt tarihi
: 07.01.14
 
 

CEO - GSM İletişim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster