Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
421
 

Ekmek arası uyuşturucu

Türkiye'nin sahip olduğu o kadar çok güzellik var ki, yazmaya çalışsak her halde günlerce sürer. Ancak maalesef bu güzellikleri ya göremiyoruz ya da bazıları görmemizi engelliyor. Gazete ve televizyonlarda izliyoruz. Terör belasının yanında hırsızlık, kap-kaç, dolandırıcılık ve taciz olayları yetmiyor gibi bir de uyuşturucu alışkanlığı çığ gibi büyüyor.

Okul önlerine kadar sokulan bu bela, çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atan en büyük sorun oldu. Bunu yapanlar akıl almaz yol ve yöntemler izliyorlar. Örneğin; okul önlerinde ekmek arası döner satma bahanesi ile, ekmek içinde uyuşturucu satabiliyorlar. Bu nasıl bir hayasızlıktır, bunlar acaba insan mıdır? Para için alet oldukları çarkların içinde bir gün ezilip gideceklerdir elbet, ama asıl tehlike yıllar öncesinde başlayan zihniyetin ürünü olan bu düzenin farkına varmamaktır. Bu zihniyette göre; "para araç olmaktan çıkıp, amaç haline getirilmişti." Her şey sayısal ölçülere göre belirlenmekteydi. Perşembenin gelişinin Çarşambadan belli olduğunu o dönemlerde göremeyenler, insan ve insani değerleri pek hesaba katmadan ya da insanı sadece bir "meta" olarak gömek istediklerinden bugün bu sıkıntılar yaşanıyor.

Belki en kötüsü de, bu yaşananların artık gündelik haber haline gelmesi ve kanıksanması. Sorunu çözmek için gerçekçi adımların atılması yerine beylik laflarla zaman geçirilmesi. Umarım bu böyle gitmez.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

NUSAYBİN DE EĞİTİM KATLİAMI Okulumuz Mardin iline bağlı Nusaybin ilçesinde bulunmaktadır. İlçemizin nüfusu yüz bini geçmiştir. İilçemizin tek lisesi var. Bu lisede dört bin öğrenci öğrenim görmektedir. Sınıflarımız 60 ile 70 öğrenci mevcutludur. Okulumuzda eğitim zor şartlarda yapılmakta, yeni bir lisenin açılması için girişimde bulunduk ama bir sonuç alamadık. Okulumuzda ideal bir eğitim veremiyoruz. Bu sene ÖSS'deki başarımız bu eksikliklerden ötürü düştü. Bunun yanında üç farklı okulun binasını kullanıyoruz. Öğretmenler ve öğrenciler bu konuda çok sıkıntı yaşıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle okulumuzun bir de ısınma problemiyle karşılaşıyoruz. Elektirik kesintisinden dolayı sınıflarımız ısınamıyor. Öğrencilerimiz soğuk havada titireyerek zor şartlarda eğitim almaya çalışıyor. Yağmur yağınca okul yolumuz çamurdan geçilmiyor. Acilen yeni bir lisenin açılması şart.Yeni bir lisenin açılması için duyarlı tüm insanları göreve çağırıyoruz.

mehmet can 
 03.02.2007 23:15
 

Ne yazıkki ilk okulların kapısına kadar indi bu meret...Umarım gerçek duyarlı kişiler el atarlar konunun önemine vakıf olurlar... Sizin gibi duyarlı insnaların çoğalması dileğiyle sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 23.01.2007 12:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 837
Kayıt tarihi
: 23.07.06
 
 

1962 İnegöl/Bursa doğumlu ve İşletme Fak. mezunuyum. Özel bir kursta kurum müdürü olarak görev yapma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster