Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '13

 
Kategori
Aile
 

Ev kadını kocası tarafından maaşa bağlanmalıdır.

Ev kadını kocası tarafından maaşa bağlanmalıdır.
 

ev kadınlığı,


Bilgi beceri tecrübe gerektiren ev kadınlığı ekonomik değeri olan bir meslek olduğu (kanunlaştırılarak) kabul edilmelidir.

Ev kadını olması şartıyla evlenen erkeklerin aylık kazancı ne olursa olsun karısını kazancına göre maaşa bağlaması zorunluluğu kanuna bağlanmalıdır.

Cinsiyet paylaşımı ayrı bir şey yaşam çabasını paylaşmak ayrı bir şey ve bu doğrultuda kadının ekonomik kişilik kazanması için kocasının kazancına oranla maaşa bağlanmasının çok olumlu sonuçları olacağını düşünüyorum.

Adam hem ev kadınıyla evlenmek ister hem de emeğini tanımak istemezse bu durum garip olmaz mı? 

Günlük yaşamda ev kadını olması şartıyla evlenen erkeklerin sonrasında kadına köle misali baktıklarını, ev kadının ekonomik bir faktör olmadığını izlerken bir erkek olarak garipsiyorum.

Ve ev kadını olması şartıyla evlenen erkeklerin kazançlarının en az % 20 sini karısının banka hesabına yatırarak teslim etmeleri gerektiğini öneriyorum. Sonrasında kadın parayı kendi için çocukları için ev için her ne için harcarsa harcasın ama kendi iradesiyle hareket özgürlüğü olsun ki; ev kadının sosyal psikolojisi kişilik bulsun

Tabii ki bu konu VERGİ ve SG güvenlik yasalarıyla desteklenecek yapıda olmalıdır yoksa üzerine vergi ve SG yükü eklenirse o da devletin tüyü olur ve uygulanmaz....

Kanunların sosyal psikolojiye göre düzeltildiği bir devlet dileğiyle...

 

 
Toplam blog
: 617
: 1221
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..