Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '15

 
Kategori
Futbol
 

Fenerbahçe, bıraktığı yerden daha hızlı...

Fenerbahçe, bıraktığı yerden daha hızlı...
 

Futbola yeniden dönüldü.

İkinci yarının daha çekişmeli, kolay sanılan maçların daha zorlu geçeceğini söylemek, kâhinlikten sayılmaz. Takımların, önlerinde 17 maç olmasına karşın, beklenmedik sonuçların da alınacağı bir gerçektir. Bu arada “dirilen”ler olacağı gibi, ilk yarıdaki havasını yitiren takımlar da olacaktır.

Şu bir gerçek ki, ikinci yarılar, sona yaklaşırken daha bir coşkulu oluyor.

Ama nerelerde?

Olması gereken yer/ler boş.

Coşkuyu sadece ekran karşısında yaşamak yeter mi?

*****

Fenerbahçe, son iki maçtaki etkili oyununu Kasımpaşa karşısında da sürdürdü.

Bu ne demek?

Fenerbahçe, bıraktığı yerden daha hızlı... Bunun gelecek maçlara da yansımasını beklemek, yanıltmaz.  Çünkü Fenerbahçe’de taşların yerine  oturduğu izlenimi açık.  Çoğu kez forma şansı bulamayan Selçuk Şahin’in bile diri oluşu, o eski “top kayıpları”nı, “pas hataları”nı yapmaması, şans bulan her oyuncunun etkili olacağını gösteriyor.

Fenerbahçe’de Mehmet Topal ile Emre'nin yokluğunda onların yerini Selçuk Şahin ile Diego aldılar. Her ikisi de görevlerini hakkıyla yaptılar. Oynayanların etkili oluşu, İsmail Kartal’ı sevindireceği gibi, oyuncu tercihlerinde zorlayacaktır kuşkusuz.

Yaşını unutturan Kuyt, iki de gol atınca, dipdiri olduğunu gösterdi.

Zaman zaman küsen, bencilliği tutan Emenike, dün bir başkaydı. İlle de gol atacağım ısrarında olmaması, bir başka iyi yönüydü.

Olumlu gidiş, kuşkusuz, İsmail Kartal’ın keyfini yerine getiriyordu.

*****

Fenerbahçe, bıraktığı yerden daha hızlı..

Kasımpaşa, Fenerbahçe’nin hızı karşısında etkisiz kaldı. Oysa Kasımpaşa, ilk yarının en isabetli şut çeken takımıydı. Ancak, Fenerbahçe, Kasımpaşa’ya şut çekme fırsatı vermedi. Kasımpaşa’nın ilk yarıda isabetli şutunun olmaması, Fenerbahçe’nin geride de sağlam durduğunu gösteriyordu.

Keyfi yerinde İsmail Kartal’a yönelik “acele tepkiler”in yerinde olmadığı görülüyor.

Fenerbahçe’de bir zamanlar yaygın biçimde gördüğümüz gereksiz paslaşmaların azalması, topu kazanma mücadelesi, olumlu gelişmeler. Bütün bunlar, Fenerbahçe’nin giderek kendine geldiğini gösteriyor.

Bu olumlu gidiş, taraftarı Saracoğlu'na çeker mi?

Bekleyip göreceğiz.

Bir başka göreceğimiz de, olumlu gidişe karşın “müsamere” misali tepkilerin dışarıda süreceği...

Son söz:

Otuzuna merdiven dayamış oyuncuların ilk kez milli olmasını ballandıra ballandıra anlatan, söyleyecek tutarlı sözü olmayanların “yaşlı” diye dalga geçtikleri futbolcular, boş konuşanlara daha çok ders vereceklerdir.
 

http://www.facebook.com/turgutcelik

https://twitter.com/#!/turgutcelik

turgutce@yandex.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Turgut Çelik, Evet haklısınız Fenerbahçe bıraktığı yerden daha hızlı.Deplasmandaydı, dikkatliydi,akıllıydı, hızlıydı. Diego Emreyi ve Mehmet Topalı aratmadı gibiydi. Taşları yerine oturmuş sağlam ve muhkem bir duvar görüntüsü verdi.Goller duran ve durgun goller değil, akıl dolu gollerdi.Fenerbahçe disiplinliydi.Saygılar sunuyorum.Sağlık ile mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 25.01.2015 10:27
Cevap :
Mehmet Bey... Özgeçmişine Fenerbahçe şampiyonluğu yazan biri, bir türlü Fenerbahçe'nin iyi oynadığını söyleyemiyor. Neymiş? Fenerbahçe iyi değil, akıllı oynamış. Aslında böyle derken yermek istiyor, ama kendisini ele veriyor. Öteki "Büyükler" de iyi olsun ki, futbolseverler güzel maçlar izlesinler. Saygılar, selamlar.   25.01.2015 13:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2387
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

24 Kasım 1944'te İspir'de doğdum. Ankara Kurtuluş Lisesi'ni, Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster