Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '09

 
Kategori
Tarih
 

Filistin - İsrail savaşları

Filistin - İsrail savaşları
 

İşte İsrail vahşetinden bir sahne


Savaş kelimesini hatırlayınca, akıl sağlığı yerinde olan bir insanın tüylerinin diken diken olmaması mümkün müdür? Bize arkerlik yıllarımızda savaşı tarif ederlerken " İki veya daha çok ulusun maddi ve manevi kuvvetlerinin çarpışması" şeklinde tanım yapıldığını hatırlarım.

Hiç kuşku yok ki, savaşın tam olarak tanımını yapmak imkansızdır. Zira her savaş kendine özgü şartlar taşır. Sonuç olarak, savaş; güçlülerin güçsüzleri öldürmeleri, yok etmeleri, ortadan kaldırmaları, işlevsiz hale sokmaları anlamlarına da geliyor.

Yüce yaratan Allah, bizlere akıl denen bir nimet vermiştir. Onunla ne yaptığımızı anlayabiliyoruz. Bu da yetmemiş, düşüncelerimizi birbirimize anlatabilmek için konuşma yeteneği vermiş. Burada sayamayacağımız kadar başka nimetler de vermiş ya biz onları şimdilik geçelim.

Bunca değerli sermayelerimize rağmen, bu fırsat ve imkanların kendilerine verilmeyen hayvanlar kadar basiret, fazilet ve insaf sahibi olduğunu gösteremeyen insanlara söyleyecek söz bulabilen ve onları tarif edebilen biri çıkarsa lütfedip bana da anlatıversin.

Adına İsrail denilen bir yahudi ırkının, dışardan gelerek haksız ve hukuksuz yere işgal ettiği Filistin topraklarında Filistin halkına karşı uyguladığı şiddet ve terörü her akşam Tv ekranlarında içimiz kan ağlayarak izlemekteyiz. Bu çağda böyle vahşet böyle dehşet böyle acımasızlık nasıl yapılabilir.?

Kundaktaki savunmasız yavru bebekleri dahi gözünü kırpmadan en ağır silahlarla öldürecek kadar gözü dönmüş varlıklara nasıl insan diyebiliriz. Bunlara insan diyebilenler de insan değillerdir. Şayet bunlar insansa biz insan değiliz.

Filistinde İsrailin, Filistin halkına karşı giriştiği bu soykırım harekatının baş sorumlusunun ABD olduğu bütün dünyanın malumudur. Kendi ekonomik gücüne dayanarak Dünyayı yönetmeye ve yönlendirmeye çalışan ABD yönetimi, teknoloji yarışını kaybedince bu yaptıklarının hesabını tek tek verecektir.

Birleşmiş Milletler örgütü bu soykırıma neden hiç ses çıkarmıyor.? Böyle bir örgüte kim güven duyabilir artık. Yarın biz Türk Milleti olarak (Allah göstermesin) zor bir durumla karşı karşıya gelirsek böyle bir örgüte nasıl güven duyarız.? Demek oluyor ki, bu örgütler mazlum milletleri korumak için değil, ezen milletlerin zulmüne destek için kurulmuşlardır.

Sözde Ermeni soykırım tasarılarını desteklemek için bahane arayanlar hatta destekleyenler, dünyanın gözü önünde cereyan etmekte olan bu insanlık dramını neden görmezler.? Filistinde öldürülen o savunmasız bebeklerin kendi çocuklarından ne farkları var?

Bütün bu İsrail vahşetine elbette lanet yağdıracağız ancak, çok önemli bir atasözümüz vardır "Karanlığa küfredeceğimize bir mum yakmalıyız" Filistinde katil İsrail zülmü altında inleyen Filistinli müslüman kardeşlerimize maddi yönden de elimizden gelen yardımı yapalıyız. Bu bizimi insan olmamızın da bir gereğidir.

 
Toplam blog
: 72
: 525
Kayıt tarihi
: 20.07.08
 
 

Trabzon doğumluyum. Bir kamu kurumundan emekliyim, İktisat Fakültesi mezunuyum. İdeolojik saplant..