Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Nisan '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1778
 

Gerçekten güzellik yarışması mı!

Gerçekten güzellik yarışması mı!
 

Güzeller...


Merhaba,

Miss Turkey 2010 Güzellik Yarışmasının kraliçesi belli oldu. Ama sizce de durum biraz tuhaf değil mi! Yani güzellik yarışmasına katılan ve derece alan insanların şahısları ile ilgili zaten bir derdim yok ama adı güzellik yarışması olunca insan düşünmeden edemiyor.

Yani resme siz de bakın lütfen. İnternette daha büyük resimler de var. Yani siz bu fiziklerde bizi dünyada temsil edecek bir ışık görüyor musunuz? Burada enteresan bir durum yok mu? Güzellik yarışmasına katılacak adaylar belirlenirken veya başvurular arasından seçilirken biraz daha hassas davranmak gerekmez mi? Yani "Türkiye Güzeli" ni mi belirlemeye çalışıyoruz yoksa katılımcılar arasında en güzel olanı mı...Bu duruma bir açıklık getirmek gerekli değli midir.

Yani burada seçilen insanlar bizi temsil edecekler, sizce bir şansımız var mı? Yani şu sonuçları görünce ben gerçekten bu durumun, bu adayların nasıl belirlendiğinin, "gerçekten neye göre seçildiğinin" araştırılmasını isterdim.

İlk defa bir güzellik yarışmasında çıtanın bu kadar düştüğünü görüyorum. Bir kere şunu kesin anladım...

Güzellik yarışmasına katılacaksanız boyunuzun hiçbir önemi yok. Enteresan gerçekten...

Sevgiler

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önemli olan bakış açısı...Işığı görebilmek için bakmayı bilmek gerek. Güzelin kola takılıp gezilmesi dışında meziyetleri olmalı.

BIRGÜL BILGIN 
 05.04.2010 18:43
 

"Zevkler ve renkler tartışılmaz " diye herkesin kullandığı bir veciz söz vardır. Bence veciz filan değildir. Onun için bu söz yanlış yorumlanır. Güzelliğin ve renklerin seçiminin bir kriteri vardır. Ama bu kriterlere uymayan bir şeyi seversin. Bu o kişinin bence zevksizliğini gösterir.Herkes kaliteli müzikten, dekorasyondan, zerafetten ,yüz güzelliğinden anlar mı? Sorarsanız bir çok kişiye, tabii ki anlar derler. Sizin tespitinize gelince katılmamak elde değil.Güzelleri seçerken gerçekten ciddi bir ön eleme yapılması ve bir çok kriter konulması gerekir. Bunu da estetisiyenler,güzellik uzmanları, fotoğraf sanatçıları gibi estetik konularıyla ilgili uzman bir jüriye yaptırmak gerekir. Detay gibi görünüp aslında esaslı bir konuya değindiğiniz için teşekkürler.

yılmaz çetingöz 
 03.04.2010 13:28
Cevap :
Teşekkür bizden. Sevgiler  05.04.2010 18:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1568
Kayıt tarihi
: 17.03.09
 
 

İnternet ve bilişim teknolojileri konularına ilgi duyan, yenilikleri takip eden ve bu yenilikleri pa..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster