Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '22

 
Kategori
Beslenme / Diyet
 

Gizemli Bir İçecek

Şu hayatta eğlenceli ve renkli insanları sevdiğim kadar başka bir şeyi sevmiyorum. Bu konuda çok net konuşabilirim, bazı insanların yüzlerinden renk saçılıyor ve istemsizce mutlu olup gülebiliyorsun. Bu tarz insanlar işlerinde, sosyal hayatlarında, ilişkilerinde de bu şekilde yaşayabiliyorlar genelde. Hayat toz pembe değil fakat zamanımızın çoğunu böyle geçirebiliyorsak işte o zaman gerçekten yaşıyoruz demektir. “Oooo hızlı girişler yaptın özgecim, bu hafta ne yazacaksın ki böyle derinlerden girdin?” diyen sevgili okurlarıma bir sürü kalp göndereyim.

Dikkat ettiyseniz bu köşede yazılan yazılar farklı kategorilere sahip. Bilimsel, öğretici, yeni üretimler, farklı kampanyalar bunlardan bazıları. İşte bu farklı türler arasından yeni üretimlerle ilgili olan yazıları size yazmadan önce araştırdığımda çok hoşuma giden bir şeyle karşılaşıyorum. Ürünü incelediğimde diyorum ki: “Biri var, içindeki çocuk çok küçük. Enerjisi mükemmel, hala umutlu ve mutlu. Hayal dünyası öyle geniş ki, nasıl bir şey düşünmüş? “Her yeni üretimin arkasında böyle insanlar var işte, bazen o insanlar benle iletişime geçiyor yazı sonrası.  Bazen de iletişime geçmesek de ben biliyorum ki o ürünün arkasında ilk kıvılcımı çakan öyle biri var. Üretim çok geniş bir olay, sadece düşünmenin ötesinde, zihindeki kavramı gerçekleştirebilmek olağanüstü… Gelelim bu hafta dikkatimi çeken, beni heyecanlandıran üretime. Çok yakından tanıdığımız bir içecek üreticisi “What The Fanta” isimli bir kampanya başlatmış. İsmi hafif gülümsetmiş olabilir. İsminden de anlaşıldığı gibi, bir fanta üretimi var fakat hangi aromaya sahip olduğu ve ne kullanıldığı gizemli. Üretici bu gizemli soruyu tüketicilere soruyor. Sosyal medya hesaplarından verdiği bazı ipuçları var elbette. 1 Litre olarak karşımıza çıkan bu içeceğin rengi pembemsi, tadına bakıp yorumlamak size kalıyor. Meyveli içecek sevenler bunu beğenir diye düşünüyorum. Tabi geriye akıllarda tek bir soru: “Bu içecekte hangi meyveler var?” Bu tatlar hakkında tahmini olan tüketiciler, ürünün internet sitesine girip yarışmaya katılabiliyor. Hani vardır ya böyle kendinden emin tanıdıklarımız? Herkesin bu cümleyi okuyunca aklına biri gelmiştir. “Tabi tabi, illaki şu meyveden var, bak görürsün açıklanınca.” ya da hiçbir söylediğinden emin olmayanlar: “Ay bilemedim ki, ben anlamaaam.” Teyzeler, amcalar: “Sarı cola değil miydi bu?

Şu an tüketiciler ve özellikle gençler tarafından ilgi gören bu kampanyayı sevdim, tahmin için kısa bir zaman kalmış daha sonra açıklanacakmış. İlgisi olanlar, heyecanını kaybetmeyen ve bu tarz tahminlerle çocuk gibi mutlu olan insanlar için mutlu bir haber verdiğimi düşünüyorum. E benim de tahminlerim var tabi ki, o da bende kalsın.

Bu kampanyanın yürütülmesinde emeği olan herkese bizlerden de bir teşekkür o halde…

Sektörü hep renklendirmeniz dileğiyle.

Sağlıkla Kalın!

Not: “Aa sarı colaya noldu yavrucum?”

Gıda Yüksek Mühendisi

Nermin Özge Çağlar

 
Toplam blog
: 385
: 303
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..