Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
102
 

Hakan Şükür’ün istifası ve gözaltına alınan Bakan çocukları

Hakan Şükür’ün istifası ve gözaltına alınan Bakan çocukları
 

Hakan Şükür'ün AK Parti'den İstifası


2007 yılından beri etrafımdaki AK Partili veya diğer partili herkese cemaat yapılanmasından uzak durmalarını ve zannedildiği gibi dini bir topluluk olmadıklarını söyledim durdum. Bana diğer parti mensuplarından destek gelirken AK Partililerden hep karşı yönde savunmalar gelmişti. Cemaati yere göğe sığdıramayanlar, cemaatin yüceliğinden bahsedenler bugün gelinen süreçte benimle aynı düşünüyorlar. Olaylara bu pencereden bakınca yıllardır dillendirdiğim savımın bizzat cemaat tarafından kanıtlanması beni mutlu etti.
 
Bu cemaat yapılanması o kadar derin ağlar örmüş ki hiç beklemediğin yerlerden, hiç beklemediğin adımlar atılıyor. Örneğin benim yıllardır süren cemaat yazılarım; amatör bir yazar olup, kısıtlı imkânlarla yazılarımı yayınlamama rağmen cemaat tarafından dikkat çekmiş ve nereye gitsem karşıma çıkıyor. Bu da cemaat fişleme operasyonlarının güçlüğünü gösteriyor.
 
Gelelim asıl gündeme Hakan Şükür’ün dün akşam istifası elbette Türkiye’nin bir numaralı gündemiydi. Şöyle Hakan Şükür’ün milletvekilliğinden sonraki manşetleri kafamdaki zaman tünelinden geçirdim. “Hakan Şükür TRT’de neden programa katılıyor, çift maaş alması doğrumu, ben bilmem büyüklerim bilir, Hakan Şükür Fenerbahçe hakkında şunu dedi, ben Türk değilim, Hakan Şükür’ün Lig TV programları ve Hakan Şükür AK Parti’den istifa etti”. Başlıklar içerisinde sonu hariç milletvekilliği göreviyle ilgili bir tane açıklama var mı? Yok. Emirle gelip emirle gittiğini kendi ağzıyla söyleyen Şükür bu adımıyla bir kukladan ibaret olduğunu herkese göstermiş oldu.
 
Gelelim tutuklamalara Muammer Güler’de dâhil olmak üzere 4 bakanın oğlu, Ali Ağaoğlu gibi isimler tutuklanma haberi güne damgayı vurdu. İddiaya göre TOKİ ihalelerinde usulsüzlük yapılmış ama ne tesadüf ki davanın başındaki savcı ünlü Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz.
 
Büyük bir savaşın eşiğinde olduğumuz artık kesin. Kılıçlar çekildi ve daha birkaç gün önce ortamı yumuşatma adına açıklama yapan Fetullah Gülen’in savaşı yeniden küllendirmesi umarım kendi sonu olur.
 
AK Parti Türkiyeyi sol statükodan ortalama 10 yılda kurtardı tabii bu sırada sol statükonun yerini cemaat statükosu aldı. Bakalım cemaat statükosu temizliği kaç yıl sürecek ve bu sefer hangi statüko o boşluğa yerleşecek.
 
Bunu yaşayarak göreceğiz.
 
Yazının Yayını: http://www.mehmeteminztrk.com/905/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 352
Toplam yorum
: 624
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3085
Kayıt tarihi
: 02.08.08
 
 

1989’da Aksaray’ın Eskil ilçesinde doğdu. İlköğretimini 2004 yılında Eskil Cumhuriyet İlköğretimi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster