Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
597
 

Halkın takımı

Halkın takımı
 

Aslında, bugün yazmayacaktım. Ama dayanamadım. Biri, bam telime bastı. Bir bayan, futbol yazarsa, işte böyle yazar. Haroşo, iki ters, bir yüz. Aha bir Beşiktaş antipatizanı daha. Beşiktaş, halkın takımımıymış. Baştan cevap vereyim. Evet, Beşiktaş halkın takımı. Ben halktan biriyim. öbürü de, onun yanındaki de, diğeri de, hepsi, milyonlarcası, halktan birileri. Demek ki, Beşiktaş halk takımı. Zenginler sınıfından olsa da, başkanı da, yönetim kurulları da, halktan birirleri. Demek ki, BJK halkın takımı. Aksini savunuyorsanız, siz, halkın dışında kalmışsınız demektir. Gelelim temaya:

Geçtiğimiz sezon, FB ile GS kötüymüş de, meydan Sivas ile BJK ye kalmı. Bjk'de şampiyon olmuş.
Ba, ba, ba, mantığa ba. Bütün antipatizanlar, BJK olacağına, Sivas olsun diye, tempo tutmadınız mı? Neredeyse, kara büyü yaptıranlarınız olacaktı. Ama Afrika uzak. Afrikadan büyücü getirmek de bütçenizi aşar. Evet, geçen sezonun hikayesine devam edelim. Bende, iki ters, bir yüz, yazıyorum. Fener ile GS, hasta. Trabzon ile Sivas, iğne ile ayaktalar. Beşiktaş, koltuk değnekleri ile yürüyüp, ipi göğüsledi. Bayan futbol yazarı, açıkça yazmasa da, bu iki kupayı, başkanın parası ile halletmişler. Az buçuk, futbolcuların çabası da varmış.
Beşiktaş, kendini Barcelona ile kıyaslıyormuş. Sırtına, Kızlay yazısını ondan yazdırmış. Bu olacak işmiymiş. Barcelona ile yarış, Beşiktaşın ne haddine. Barcelona, bir sezonda 75 bin kombine satıyormuş. Alt yapısından dünya yıldızları yetişiyormuş. Beşiktaş ise alt yapıdan gelenleri, harcıyormuş. Üstelik, Barcelonanın başkanı da, zengin, çok zengin bir avukatmış. Demek ki, avukatlar futboldan iyi anlıyorlarmış. Bizimki ne anlar, Bizimki sadece zengin. Adının başına koyacağı, bir ünvanı yok. O, sadece Yıldırım Demirören. İddia edilenin aksine, parasını gözünü kırpmadan, Beşiktaş için harcayabilen, halktan biri. Takımı yenilince, üzüntüden ağlayan, galibiyetlerde, sevinç gözyaşları döken, eşini, çocuklarını yanına alıp, maça götüren, halktan biri.

Zenginlerin halktan olmadığı düşüncesi, artık eskidi. Zenginler, marstan, jüpiterden gelmiyor.
Paraları, oralardan toparlayıp getirmiyorlar. Zenginler de halkın arasından çıkıyor. Tanrının takdiri öyle. Onlar zengin, biz engin. Ne diyelim. Merak ettim, bayan futbol yazarı, bu uçuk eleştirileri neden yapmış? Beşiktaş ile alıp veremediği ne? Siz beğenseniz de, beğenmesenizde, Başkan bizim Başkanımız. Seçimle geldi, seçimle gider. Giderken de, verdiği borç paraları, ister geri ister, ister, bağışlar. Size ne bundan?
Beşiktaş, onu almış, bunu satmış, Onu tutmuş, öbürünü harcamış. Olabilir, yönetimin tasarrufu böyle. Doğrusuda olur, yanlışı da. Size ne? Ben anadan doğma beşiktaşlıyım. Takımımı seviyorum. Başkanıma ve yöneticilerimize saygı duyuyorum. Ben, ne İnönü stadını gördüm, ne de, Beşiktaşın maçlarını canlı izledim. Kartalı uzaktan seven, milyonlardan biriyim. Kartala dil uzattırmam. Eleştirecekseniz, futbolu eleştirin. Kim halk, kim değil, bu sizin belirlemenize kalmamış. Beşiktaş, bu sezonda şampiyon olacak. Cik cik lerin ve cimcimelerin iyi odukları bu sezonda inadına şampiyon. Sezon sonunda, Sivas ve Trabzon kötüydü, ondan oldu demeyin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Boşverin sakın kardeş,bakmayın herkesin lafına siz.Millet alim olmuş kendini de İlah sanmış konuşuyor işte,bilip bilmeden...Şu insanlar neden herkesin hayatına tercihlerine karışırlar bunu da anlamadım ya neyse...Zorla güzellik olmaz üstelik.Sevilmeden gelin güvey olmak da inanın hoş değil.Saygıyla kalın boşverin takmayın kafanıza onu bunu.

DERİN, SADE VE KARIŞIK... 
 03.09.2010 13:04
 

KALEMİNİZE SAĞLIK EFENDİM.BİZ BJK BİRAZ ARAYI AÇTIKTAN SONRA TAMAMLAMASINIDA BİLİRİZ.ÖYLE BİR TARAFTARIZKİ ELİNDEN BASTONU ALIP DEYİMİNİZLE İPİDE GÖĞÜSLETİP KUPAYIDA VERİRİRİZ ELLERİNE. SAYGILARIMLA

ügler 
 03.09.2009 13:04
Cevap :
Beşiktaşlılık duruşu, diye bir olgu var. Buna yürekten inanıyorum. Benim çocukluğumda, bizim sokakta, Şefik amca vardı. Biraz filozof yanı da vardı, şefik amcanın. Partilerden, Halk Partisi, takımlardan, Beşiktaş, kadınlardan, Hamiyet, başkasını tanımam derdi. Hamiyet, T.S.müziğinin ünlülerinden Hamiyet Yüceses di. Halk Partisi ve Beşiktaş duruyor, ama Hamiyetin yerine kimseyi bulamadım henüz. Selamlar ve saygılar. Her zaman, her yerde, en büyük kartal.  03.09.2009 14:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster