Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '07

 
Kategori
Kültür - Sanat
 

Hayattan çalıyoruz / Nilüfer Sanat Yaz'07

Hayattan çalıyoruz / Nilüfer Sanat Yaz'07
 

Bu ülkede yaşamak çok güzel, benim şehrim daha da güzel ama benim ilçem her yerden güzel...
Nilüfer, örnek belediye. Tüm çalışmaları, halk-belediye işbirliği ve kentleşmenin en güzel örneklerinden biri... Burada saymaya kalksam bitiremeyeceğim kadar çok hizmet ve özel çalışmaları mevcut belediyemizin.
Yemyeşil sokakları, özel spor parkları, düzenli alt yapısı ile gören herkesin hayran olduğu ve yaşamak istediği bir ilçe. Peki bu düzen nasıl sağlanıyor bu belediye tarafından derseniz, işte orada güzel bir halk-belediye çalışması çıkıyor ortaya: Geri dönüşüm projesi.
Belediyenin evlerimize, işyerlerine ve okullara dağıttığı özel geri dönüşüm kolileri ve poşetleri ile. Biz Nilüfer halkı olarak geri dönüşüme uygun atıklarımızı, tek tek ayırarak bu poşetlere dolduruyoruz. Belediye belli günlerde bunları topluyor. Değerlendirme sonucu, doğanın yok edemeyeceği çöpler, ilçemize yeşil alanlar ve parklar olarak geri dönüyor. Bir taşla iki kuş yani.
Ve şimdi yaz geldi, belediyemizin 8. yaz kültür-sanat etkinlikleri başladı. Dün gece Sertab Erener konseriyle start alan Nilüfer Festivali 24 Ağustos’a kadar tüm hızıyla devam edecek. Bu yıl havai fişek kullanılmaması da ayrı bir mesajdı Nilüfer halkına.
Etkinlik tek bir mekanda devam etmiyor. Tüm mahallelere ve köylere kadar uzanan bir program var.
Konserler 4 ayrı meydanda yapılacak. Katılacak sanatçılar Sertab Erener’den sonra sırasıyla; Onur Akın, Nev, Bülent Ortaçgil-Zuhal Olcay ve Fuat Saka.
İzleyeceğimiz film, Dondurmam Gaymak; 8 mahalle ve 6 köyde gösterimde.Nilüfer halk dansları grubunun gösterileri 7 mahalle ve 1 köyde; Nilüfer halk müziği korosu konserleri 3 mahalle ve 2 köyde, Nilüfer Türk sanat müziği korosu konserleri 5 mahallede ve köylere ilk defa tiyatroyu götürecek Bizden Değilsin adlı kukla tiyatrosu 1 mahalle ve 4 köyde halkımızla buluşacak.
Biz Nilüfer’liler dün gece Sertab’la başladık festivalimize. Şimdi tüm coşkumuzla devam edeceğiz. Dün gece dolunay Uludağ’ın tepesinde tüm ihtişamıyla yükselirken, sahnede devleşen Sertab’ın sesini bastıracak tek bir sesti Nilüfer. Hep birlikte ‘’hayattan çalıyorum’’ diye başladık ve ‘’sen yeter ki sev’’ diye devam ettik.
Mutluyuz, gururluyuz; Nilüfer’li olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Bozbey’e bize yaptığı önderlik için teşekkür ediyoruz. Yemyeşil bir çevrede, oyun alanları, yürüyüş yolları, spor parkları, bisiklet yolları içinde büyüttüğümüz çocuklarımızı; kültür-sanat etkinlikleri eşliğinde; şehir içinde doğa ve sanatla birlikte yoğuruyoruz.
Nilüfer anlatmakla bitmez, burada yaşamak lazım!

Blognot: Daha fazlası için:

http://www.nilufer-bld.gov.tr/

 
Toplam blog
: 240
: 1628
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..