Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mayıs '07

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
386
 

Her şey ayrıntılarda saklıdır

Şöyle bir sokaklara bakalım.

Kaldırımlar dükkanlar tarafından tutulmuş, yürümek ne mümkün. Yok hayır asıl anlatmak istediğim kaldırımlar değil. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama eğer arabanız varsa muhakkak bir ucundan konuya dahil olmuşsunuzdur.

Asıl önemli olan yolların kenarlarında bulunan park etmeyi önlemeye yönelik olan cisimler. Alıcı gözle bir bakarsanız her dükkanın önünde bir cisim yola konulmuş bir durumda.

Amaç! Dükkanın önünün araçlar tarafından kapatılmaması. Her dükkanın önünde yolun nerede ise yarısını kaplayan cisimler... Bırakın park etmeyi normal seyir bile gerçekleştirmek imkansız.

İşte bizim halkımızın özgürlük bakışı. Sadece benim arabam ya da bir tanışımın aracnın park edebileceği bir yer. Özel otopark. Belediyenin, trafik polisinin gözünün içinde ama göremedikleri bir halk uygulaması.

Bizim halkımızın bakış açısını en güzel anlatan bir ayrıntı.Tabi dikkatli bakmak lazım. Malum hayat ayrıntılarda gizlidir. Hiç kimseye saygısı olmayan bir zihniyet bu! İşte bu zihniyet toplumun değişik katmanlarında kendini her zaman ifade ediyor.

Bu zihniyet cumhurbaşkanı seçtirmiyor. Bu zihniyet bugün hayır dediğinize yarın dört elle sarılmanızı sağlıyor. Dedik ya hayat ayrıntılarda gizlidir. Yeter ki bakmasını bilelim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet bence de önemli bir ayrıntı. Adam yolun kenarında dükkanı veya evi artık her neyi varsa buna dayanarak yol üzerinde hak ediyor. Bende bunun kavgasını çok yapmak zorunda kaldım. Ne yazık ki resmi görevliler de hiç ilgilenmiyorlar bu konu ile. Sorun kendi haklarımızın nerede bitip başkalarının haklarına tecavüz ettiğimizin farkında olmamamızdan kaynaklanıyor. Demokrasiden bahsedip, demokratik sonuçları inkar edişimiz gibi komik ve anlaşılmaz bir davranış. Elinize sağlık güzel bir konu yakalamışsınız. Saygılar ve sevgiler

Matilla 
 03.06.2007 9:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 424
Kayıt tarihi
: 15.12.06
 
 

1975 yılı Ordu doğunluyum. İlk, orta ve liseyi Ordu'da okudum. Sonra Gazi Üniversitesi S.H.M.Y.O Tıb..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster