Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '15

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Hey! Vakti bol olanlar!

Hey! Vakti bol olanlar!
 

alıntıdır


Sevdiğim yazarlardan biridir Nil Gün ve eşi Saim Koç. Seminerlerine henüz katılma fırsatı bulamasam da videolarını izleyip, kitaplarını okumuşluğum çoktur.

Bir keresinde Nil Gün “hareket” diye vurguluyordu konuşmasında. Bedenin hareketi sevdiğinden, hareketsizliğin sadece ölümde olduğundan, hareketi bol olan insanın enerjisinin de yüksek olduğundan bahsediyordu.

Dikkatimi çekmiş olmalı. Aklıma yer etmiş. Evlendiğim günden beri belli bir tempo içerisindeyim. Öyle ki bazen ne yapmam gerektiğini unutmamak adına not alıp, telefonumun ekranına, görebileceğim çeşitli yerlere yapıştırmak zorunda kalıyorum.

İşimde yoğun bir tempo, evde yapılması gerekenler, aranacaklar, gidilecekler, alınacaklar, verilecekler vs. vs…

Eskiden ne bol vaktim varmış meğer. Sorumlulukları az olunca düşünüp kafaya takacak vakti de bol oluyormuş insanın.

Eskiden daha çabuk sinirlenirdim mesela. Olmazsa olmazlarım, katı kurallarım vardı. Söylenen en ufak şeyi bir takardım kafaya geç saatlere kadar uyuyamazdım.

Hepsi kendime gereğinden fazla zaman ayırmamdan kaynaklanıyormuş. Her şey dozunda güzelmiş meğer.

Şimdilerde istesem de uykumu kaçıramıyorum çünkü bir günü dolu dolu yaşadığım için başımı yastığa koyar koymaz uyuyorum. Günde altı saat uykunun bedenime ve zihnime yettiğinden eminim. Altı saatten fazla uyumuyorum. Mümkün olduğunca dedikodunun olduğu ortamlarda durmuyor, negatif insanların enerjilerini almıyorum.

Bazen bir çok şeyin farkında olup, görmezden geliyorum. Bazen de( öfkem boyumu aşınca) lafımı söyleyip ardıma bakmadan gidiyorum.

İyiyim böyle yani.

Ürettikçe, hareket halinde oldukça “boş” mevzulara kafa yormuyorum. Yani deme o ki; alınmış, darılmış, kırılmış gibi sürekli pohpohlanmayı bekleyen kelimelerle donatılı cümleleri duymuyorum.

Ne zamanım, ne ihtiyacım, ne de yatkınlığım var bu tarz şeylere.

Huzur, sağlık, mutluluk…

Hayatımda yalnızca bu üçüyle ilgileniyorum. Ve artık biliyorum! Sürekli problem üreten geçimsiz insanlar aslında fazla vakti olanlar. Üretmeden tüketenler ve sadece kimin ne yaptığıyla ilgilenenler…

Şimdi önümüzde güzel bir bayram tatili olacak. Bolca okumalı, yürümeli, yüzmeli. Bize sunulan her anı gelişim için tüketmeli.

Bugünden herkesin Şeker Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur diliyorum.

 
Toplam blog
: 670
: 1923
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..