Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '16

 
Kategori
Güncel
 

HİÇ ÖLMEYEN TÜRK ATATÜRK!

HİÇ ÖLMEYEN TÜRK ATATÜRK!
 

HİÇ ÖLMEYEN TÜRK ATATÜRK!


Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.
(Mustafa Kemal Atatürk)
 
Atatürk'ün dini inancını yargılayanlar; gerçekten inançlı insan ibadetini gizli yapandır, bunu reklam malzemesi yapan değil. Allah katında ibadetin, sadakanın gizlisi makbuldür, medya ordusunu peşine takıp cumaya gitmek yada gazeteci ordusunun önünde bir vatandaşa yardım etmek ibadet değil reklamdır. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi ilk açılışında Hacı Bayram Camiye gidilir, orada namaz kılınır ve sonra dualarla açılır. Resimler var, kayıtlar var. ATATÜRK'ün ibadeti de tamdır, imanı da tamdır. Bir şehre gittiğinde okuduğu hutbe duruyor, radyo açılışını mevlit okutarak yapmıştır ve radyosu olan herkese dinlemesini söylemiştir. Atatürk'ün kalitesi, çağdaş ve ilerici düşüncesi, ilkeleri değil midir korkutan. Asrından yüzyıl ilerisinde olan bir şahsiyet Mustafa Kemal Atatürk. Asalet böyle bir şey, ne söylese güzel söyler, ne eylese güzel eyler. Ayrıcalıktır  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Asaletin, cesaretin, kültürün farklılığıdır.
 
ATATÜRK'e saygı duymayanlara: Memleket için, millet için, vatan için ömrünü cepheler de feda etmiş, yıkılmış bir devleti, yok olmuş hürriyeti, dünyaya kafa tutarak savunmuş, hainlerin güçlü ittifaklarının karşısında yalnızca milletini arkasına alarak savaşmış, ömrünün son günlerinde bile Hatay ilimizi topraklarımıza katmamız için dert etmiş böyle bir insana saygı duymayanları sorgulamaya gerek bile yok. Düşünemeyecek kadar aklını kaybetmiş olanların beyin ölümü zaten gerçekleşmiş demektir.
 
Dünyaya bir tane gerçek lider gelmiş o da bize nasip olmuş. 34 yaşında tarihin en korkunç savaşlarından birinde işgal planına karşı Çanakkale'de destan yazıp tarihin akışını değiştiren komutan. Ne mutlu bize ki, yüz yıldır boy ölçüşülen, liderleri kıskandıran bir asaletin torunlarıyız. Hiçbir dünya liderleriyle eş değer değildir, ATATÜRK ölümsüzdür, diğerleri yok olup gitmiştir. Çizdiğin yolda, gösterdiğin hedefte yürümeye her ne durum da olursak olalım devam edeceğiz. Yerin Nur, mekanın cennet olsun, her zaman yüreğimizdesin.
 
HÜLYA ÇAKICI 
 
Toplam blog
: 822
: 574
Kayıt tarihi
: 19.12.15
 
 

Hacettepe Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi ve..