Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
838
 

Hiçbir yerde göremeyeceğiniz haberler!..

Hiçbir yerde göremeyeceğiniz haberler!..
 

"'Bereket Tanrısı'na Osmanlı fesi", "Top tuttu, bahtı açıldı", "Türbanlı kızlar kartopu oynadı"... Lütfen şaşırdığınızı itiraf edin, kemerlerinizi bağlayın... Gülmek veya ağlamak ise size kalmış!..

Haber merkezinde çalışanlar dışında dünyadaki herkes ancak editörlerin elinden geçmiş, sayfaya konulmuş veya bültene girmiş haberleri okur, izler. Elbette dünyayı da ancak bu haberler üzerinden yorumlar, sorgular... Oysa ki bizlerin her gün önümüze yüzlerce haber metni düşer, binlerce fotoğrafa bakarız... Şimdi sizleri hiçbir yerde okuyamayacağınız, ajansların geçtiği, bizim bile ilk gördüğümüzde gözlerimizi yuvalarından fırlatan üç "ŞAHANE" haber metniyle başbaşa bırakıyorum, noktasına ve virgülüne dokunmadan... Güler misiniz, ağlar mısınız bilemiyorum ancak gazeteci olmadığınız için ne kadar şanslısınız, kararı siz verin:))

'Bereket Tanrısı'na Osmanlı fesi

YUNAN mitolojisinde hayvanların, ekinlerin ve meyvelerin bolluğunu simgeleyen Bereket Tanrısı Priapos'a Antalyalı bir hediyelik eşya imalatçısı Osmanlı fesi ve cepkeni giydirdi.

Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit ile Şarap ve Neşe Tanrısı Dionysos'un oğlu olan Bereket Tanrısı Priapos, resim ve heykellerde ereksiyon halindeki iri penisiyle dikkat çekiyor.

Ürettiği heykelleri Kaleiçi'ndeki mağazasında satan Bayram Aygan, yabancı turistler kadar Türk turistlerin de tanesi 5 YTL'den satılan Priapos heykeline büyük ilgi gösterdiğini söyledi. 12 yıldır Kaleiçi'nde hediyelik eşya sattığını söyleyen Aygan, polyesterden üretilen ve kadifeden cepken ile fes giydirilen Bereket Tanrısı'nı satın alanların bazılarının, dostlarına da hediye paketi yaptırdığını söyledi.

Topu tuttu, bahtı açıldı

Şovmen Mehmet Ali Erbil'in yayından kaldırılan yarışma programında top tutan mankenler arasındaki Antalyalı Pınar Güsar, yeni yarışma tekliflerini değerlendiriyor...

Türbanlı kızlar kartopu oynadı

BOLU Abant'ta karla kaplı tepelerden botlarla kayan, kardan adam yapmaya çalışan türbanlı kızlar, kartopu oynayarak eğlenceli bir gün geçirdi.

Abant Tabiat Parkı, haftasonu günübirlik tatilcilerle doldu. Bembeyaz örtüsü ile eşşiz güzelliğe bürünen Abant'a gelen tatilciler, fayton ve atlara binerek göl etrafında tur atarken, kimi tatilciler ise yürüyüşe çıktı. Piknik yapmayı tercih eden tatilciler ise karlar üstünde mangal yaptı.

Tatilciler karla kaplı tepelerden bot ve kızaklarla kayarken büyük keyif yaşadı. Bir grup türbanlı genç kız botlarla tepelerden kayarken heyecandan çığlık attı. Kardan adam yapmaya çalışan türbanlı kızlar, kartopu oynayarak eğlendi.

Biliyorum belki bu metinlere inanmayacaksınız ama hepsi gerçek, anlı şanlı ajansların servise koyduğu "haberler..." Artık bu tür absürdlük şahikası haberleri arşivlemeyi planlıyorum, bakarsınız ileride tez bile olur:))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 642
Kayıt tarihi
: 21.07.06
 
 

İstanbul'u, futbolu, Ege'yi, geceyi, müziği, filmleri ve yaz mevsimini seviyor... Üniversiteyi büyük..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster