Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
685
 

Huzurla domates yemek istiyorum:)

Huzurla domates yemek istiyorum:)
 

Domates benim için bir meyve lezzetinde yenen bir sebze. Bu yazımı güzel bir domates fotoğrafı ile süslemek istedim, çünkü hala kahvaltıda yediğim domatesin tadı var ağzımda Neden domates peki artık huzurla bir domates bile yiyemiyoruz da ondan. Bloglar da aylar önce güzel bir uyarıya yer verilmişti. Mevsiminde sebze ve meyve yemeli diye. Bende uzun süre direndim ve almadım, ama artık kokuları ve görünümleri o kadar güzel olanları var ki, dayanamayıp alıyorum. Üzerlerinde hormonsuz ve aşılı yazanlardan alıyorum ama açıkçası güvenemiyorum.

Huzur demiştim… tabiî ki her şeyin başı sağlık, şu an bu yazıyı yazıyor olabilmek, okuyabilmek ve derin bir nefes alabilmek bile yeterli mutlu olmak için ama sürekli bir huzursuzluk halinin de bizleri nasıl etkileyeceği soru işaretli bir durum bence. Domatesler demiştim onları yıkarken çeşmeden akan suyun bizlere daha ne kadar yeteceği sorusunu düşünmek, balkondan gelen güzel havayı içime çekerken, acaba sürekli mevsimsel ısı değişikliği sürecek mi diye düşünmek… kahvaltıya koyduğum peynirlerdeki yağın hesabı, çayıma attığım şekerin hesabı ve de kepek ekmek yemek derdi)))

Yollarda yürürken zaten fotoğraf çekmek için çiçeklere bakmaktan alamıyorum kendimi, birde farkında olmadan sürekli çiçekler meyveye dönüştü mü, büyümeleri nasıl, bu iklim değişiklikleri onları çok etkiledi mi diye düşünmeden de duramıyorum.) Fazla düşünmekte iyi olmuyor bazen.

Heide'nin çizgi filmlerin de ne güzel süt içerler ve peynir kızartırlar, ekmek keserler..akıllarında ne kalori değeri ne de gelecekte havalar nasıl olacak kuşkusu olur Kemalettin Tuğcu'nun kitapların da tek kaygı yaşama tutunmaktır ve asla yenilen, içilenin hesabı tutulmaz ve de normal yaşam kaygısından global sorunlar akla gelmez bile

Geçenlerde okuduğum bir yazı da minimal yaşam tarzının güzelliğinden söz ediliyordu..belki de eskilerin yaşadığı gibi sadece doğal ihtiyaçları karşılamaya yönelik ve yakın sevdikleri ile yaşamın insan için doğrusu..

Bir yandan da sürekli bir devinim içinde olan günümüz yaşamından insanın kendini koruyabilmesi ne kadar olanaklı bilemiyorum….

İşte böyle ben huzurla domates yemek istiyorum belki yazın dalından domates koparıp yiyebildiğim de böyle düşünmem)))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yerinde zamanında ve tatında olsun her şey. mevsimsiz açan bir çiçek gibi olmaktansa mevsimimin, doğallığı, kokuları ve tazeliği ile bulunmak en güzeli. sevgilerle..

erol aslan 
 08.05.2007 9:52
Cevap :
Mevsimler karıştı günümüzde , benim de şikayetim mevsimi yakalama telaşı:) sevgilerle...  08.05.2007 21:58
 

Husus o kadar önemli ki, benim anlamadığım, aslında bir dönem 'vaay' dediğimiz şeylerin bir süre sonra sıradanlaşması, daha sonra da sıradanlaşmanın da ötesin gidip olması gerekli bir şey hâlini alması. Eskiden hormonlu denildiğinde ürkülürdü. Şimdi domateslerin üzerinde 'hormonsuzdur' yazıyor. Düşünün tezgahta yan yana iki domates. Birinin üzerinde 'hormonsuz ' yazıyor, yâni diğeri de sessiz bir şekilde 'ben hormonluyum' diye bağırıyor. Ve biz bunu normal karşılıyoruz. Sayenizde zenginleştirilmiş yazı yazmaktan kurtuluyor bir kaç cümle ile mesajlarımızı veriyoruz. Bu pazar günü domatesi hatırlattınız. İyi de ettiniz.

Baver Ergun 
 06.05.2007 17:40
Cevap :
:) emek emek yazmışsınız teşekkür ederim:) benim de isyanım alıştığımız sıradanlaşan yaşamın getirdiği huzursuzluktu:) selamlar:)  06.05.2007 20:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 1020
Toplam mesaj
: 110
Ort. okunma sayısı
: 6378
Kayıt tarihi
: 30.03.07
 
 

Uzman doktorum, kendimi bildim bileli çalışıyorum. Kendi adıma  yaşamdan beklentim, huzurlu ve ko..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster