Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '22

 
Kategori
Güncel
 

İçgüdüsel Çoğalma

Tüm canlılar ürer, beslenir ve hayatta kalmaya çalışır. Yeryüzünde bunu yapmayan canlı yoktur herhalde.

İçgüdü, Bir canlı türünün bütün bireylerinde akıl ve düşünceden bağımsız olarak doğuştan gelen bilinçsiz her türlü hareket ve davranış, öğrenme sürecinin etkili olmadığı, canlının önceki deneyimlerinden bağımsız biçimde verdiği tepkidir.

“Bilinçaltı kodları insana “hayatta kal ve bir sonraki nesli oluştur, çoğal, üre” talimatı verir. İnsan zor şartlar altında bunu içgüdüsel olarak yapar. İnsanın hayatta kalmasını sağlayan çok önemli bir faktör olan “korku” duygusu devreye girer. Evrimsel olarak türler tehlike altındayken üreme içgüdüleri aktive olur. Özellikle ölüme yakın insanlar ne kadar çok ürerler ise ölmeyeceklerini düşünür. Bu düşünce elbette ki bilinçli değil, Bilinçaltı içgüdüleri harekete geçirip, insanları sevişmeye, üremeye ikna eder.”  

İkinci dünya savaşı sonrasında başta Amerika olmak üzere birçok Dünya ülkesinde, baby boom (1945-1965 bebek patlaması kuşağı) olarak adlandırılan bir nüfus artış hızı görülmüştü.

Aklın dışında İçgüdüsel davranan canlılarda üremek doğal bir davranış şekli iken insanlarda Çocuk yapmak ciddi bir planlama işi olmalıdır. Planlama yapmadan bir anlık zevkin ürünlerinin dünyayı ne kadar mutsuz ve çekilmez hale getirdiklerini çevremizde sürekli yakinen gözlemliyoruz.

Ülkemize göç eden Suriyelilerin veya yoksulluk içerisindeki Afrikalılar'ın yiyecek ekmek bulamazken neden çocuk yaptıklarının yukarıda “” içerisinde yapılan bilimsel açıklamasına katılıyormusunuz?

 
Toplam blog
: 887
: 2743
Kayıt tarihi
: 06.06.12
 
 

Yeni dünya düzensizliğinde insan olmaya çalışan ve okuyarak ne kadar cahil olduğunu gören, olayla..