Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '12

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
191
 

İdam bahane, başkanlık sistemi şahane olacak

İdam bahane, başkanlık sistemi şahane olacak
 

İdam Bahane Başkanlık Sisteminin Meşalesi Şahane 

Türkiye’ye başkanlık sistemi geldiği zaman muhalif ya da karşı olanları tehdit etmek için son bir koz gerekiyor o da idam cezası olacak. Şimdiden çalışmaları yapılıyor ve yakında meclisten geçecek ve idam cezası yeniden geri gelecek.

Böylelikle başkanlık sistemiyle yönetilmeye başlayan tek adam yönetiminde muhalif olan herkesimden insan, gazeteci kısacası düşünürün idam cezasıyla tehdit edilebilmesinin önü açılabilecek.

Suçsuz yere uyduruktan bir yapılanma ile insanları yargılamadan 4’yıldır hapiste tutan zihniyetin idam cezasından korkacağını sanmak sanırım en büyük gaflet olacaktır.

Polis devleti ile korkutulan vatandaşın ve her türlü hükümet muhalefetinin idam cezasının yeniden geri getirilmesiyle tamamen susturulmasının önü açılacaktır.

Yoksa 2023 planları başka türlü nasıl yapılabilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2023 planlarından bahsediyorsunuz, ilgili kişi imkan olsa ölene kadar koltuğun tek sahibi ben olmalıyım noktasında olduğu hissini fazlası ile veriyor. Saygılar...

hssensoz 
 14.11.2012 20:23
Cevap :
İlginiz için teşekkürler. Yapılan herşey başkanlık sistemi adı altında Türkiye'yi ve Atatürk Cumhuriyet'ini amerikanın uzak bir eyaleti olarak dizayn etmek üzerine kuruluyor. Polis devleti Büyükşehir adı altında eyaletler. Böylelikle illerin valilerden sonra belediye başkanları da tek bir emre itaat edecek şekle dönecek. MİT tam sistemli olarak çalışacak. Asker ve askerlik yok edilecek. Saygılarımla   16.11.2012 9:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 537
Toplam yorum
: 198
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1874
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster