Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '12

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
236
 

İlk göz ağrısı..

Bebişiimmmm;
Bu sana ilk mektubum. İşteyim, çok sıkılıyorum ve sana yazmak istedim, çünkü şu anda hem karnımdasın hem de işte olduğum için seninle konuşamıyorum:)
Bu aralar sıkılıyorum çok, çünkü çok emek vererek yazdığım tezim başarısız olarak açıklandı ve boşluğa düştüm. Sen doğmadan işyerindeki bu sınavları halletmek istiyordum ama bakalım belki olacak belki olmayacak. Ama işin ilginci isteğim çalışma hırsım falan kalmadı hiç.. Tek düşümcem, meşgalem sensin.. Daha ne meşgalesi diyebilirsin doğmadığından ama inan onu istiyorum biliyor musun, yani sen doğ da tüm vaktimi al. Hep seninle ilgileneyim.. Şikayetçi olmayacağım gibime geliyor bu yüzden doğumdan sonraki yoğunluk ve yorgunluktan.. Bakalım sen hayırlısıyla bir gel de, Allah bizi bi kavuştursun da bakalım.. Ben de baban da seni o kadar seviyoruz ki, hamileliği öğrendiğimizden beri böyleyiz.. Hâlbuki insanoğlu için ne kadar sıradan bir durum di mi? Ama her aile bunu yaşarken çok büyük bir olay gibi geliyor. Daha önce bilmiyorduk ki evlat beklemek nasıl bir şey, sadece şu zaman olsun bu zaman olsun diye bir düşünceden ibaretti. İnsan başına gelmeden anlayamıyor. Onu ne kadar istediğini, ne kadar beklediğini.. Ben bilmiyordum mesela.. Ama şimdi öyle mi, yaşama sevincim, kavuşma arzum, özlemim, umudum .. hepsi sen oldun sadece.. Babanı da ayrı seviyorum daha şimdiden, sen doğmadan. Yalnız iki kişi iken kinden farklı olarak, ilaveten hislerim oluştu, ama nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum. Sen doğduktan sonra beraber o duyguyu yaşayınca daha net anlatabilirim sanki..
İlk bebişimiz olacaksın inşallah. Bilmiyoruz şu anda kime neye benzeyeceksin, ama zaten bize benzesen de benzemesen de ayrı bir insan olacaksın: görünümünle, ruhunla.. Seni öyle kabul edeceğim baştan itibaren. Seni başka insanlarla kıyaslamayacağım, senden büyük büyük beklentilerim olmayacak. Elbette her anne baba çocuğunu başarılı görmek ister ama yine de büyük beklentilerim olmayacak. Sen iyi, çalışkan bir insan ol yeter, inşallah sevdiğin bir işi yapmak nasip olur sana. Huzurlu, mutlu ol yeter yani. Gerçi göreceksin, öğreneceksin ve biz de öğrenmende yardımcı olacağız ama, bu hayat geçici, insanlar farklı farklı, türlü türlü, iyi, kötü, zor, kolay, sabır isteyen ya da hemen oluveren bir çok olayla karşılaşıyor ve bütün bunlar sınav.. Ama inşallah genel olarak hep mutlu olursun, senin istediğin daha doğrusu senin için hayırlı şeyler olur hep hayatında..
Neyse yeter mi bu kadar ilk mektup için? Seni çok çok ama çok seviyoruz şimdiden, bunu bil yeter, zaten hissediyorsundur:)

Annecik....
 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 144
Kayıt tarihi
: 08.10.11
 
 

Eğitim : Üniversite Meslek: Kamu görevlisi Medeni durum: Evli İlgi alanları: Yürüyüş,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster