Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '08

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
416
 

Kadınlarda saç dökülmesi...

Kadınlarda saç dökülmesi...
 

Bir çok plastik cerrah menapoz sonrası yaşlanmaya, hastalığa ya da hormonal değişikliklere bağlı olarak her 5 kadından 1 tanesinde değişen ölçüde saç dökülmesi olabileceğini düşünmektedir. Erkeklerde genelde görülen belli bir alanın açılması şeklinde görülen saç dökülmesinden farklı olarak kadınlarda genellikle tüm saçlarda genel olarak hafif bir incelmeye eğilim mevcuttur. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla bazı kadınlar peruk ya da postiş kullanmayı uygun görmektedirler. Kimi kadınlarda saçlı deriye uygulanan bazı solüsyonlaro tercih etmektedirler. Bu tür solüsyonlar kimi insanlarda yeni saç çıkmasını sağlamadan var olan saçların daha fazla dökülmesini engelleyebilmektedirler. Saç ekimi operasyonu bu yöntemlerin cazip gelemediği kişilerin sorununa cevap olabilir.

İncelmiş alanların cerrahi olarak doldurulmasında en sık kullanılan mini-greft tekniği olduğundan, bu operasyon için aday olacak kişilerin başın arka tarafında yeterince sık saçları olması gerekmektedir. Bu sık saçlı alandan alınan mini-greftler içinde taşınan saç kökleri ile ince alanlar doldurularak daha sık bir görünüm elde edilir. Eğer hasta için daha uygun olduğu düşünülürse flep ya da doku genişletilmesi operasyonları kullanılabilir.

Saç ekimi ameliyatı düşünüyorsanız, saçlarınız dökülmeden önceki yoğunlukta bir saç örtüsüne kesinlikle sahip olamayacağınız ancak cerrahi operasyonla daha sık ve kamüfle edilmiş saçlara sahip olabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bayan olmama ragmen bayanlari anlamakta zorlaniyorum bazen. Sac dokuluyorsa yerine peruk takinca yine sacsiz oldugunu bilmiyor musun? Biliyorsun. O zaman ne gerek var Birak seni sevenler sacsiz da sevsin. zaten beni uzun saclarim icin seven beni degil saclarimi seviyor demektir. Ben saclarimi degil beni seven birini istiyorsam ne guzel bir firsat iste:) Yani saclariniz dokuluyorsa lutfen bunu sorun etmeyin, sacsiz olabilirsiniz ama siz hala sizseniz sorun yok demektir. Hersey kendini sevmekte bitiyor galiba. Saygilar..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 24.02.2008 2:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 64
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 3083
Kayıt tarihi
: 06.12.07
 
 

1993-1999 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde temel tıp eğitimini tamamlayara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster