Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
728
 

Kahrolası gün!

HÜZÜN VEREN 23 ŞUBAT!

2003 Yılının 23 Şubat'ı saat 11.00 gibi akciğer kanserini yenmiş babamın yanına çocuklarla gitmiştim. Evet yanlış okumadınız, akciğer kanseri yenmişti babam çok iyi bir bakım ve doğal ilaçlarla. Tıpta henüz çaresi bulunmayan o kahrolası akciğer kanseri!

Daha geriye gideyim, sanırım 2000 yılın başıydı, bir Tv kanalında bir insan çıkıyor ve ben akciğer kanserinin çaresini biliyorum diyor ve sanırım bir perşembe günü de canlı yayınla açıklamasını sunacaklarını söylüyor. Hepimizde bir heyecan, babama 1999'da kanser teşhisi konmuş ve doktorlar en fazla 6 ay ömür biçiyor. Tabi ben isyanlardayım, ömür biçilmesine nasıl olur onlar haşa Allah mı diyorum bana göre sadece Allah bilir kimin ne zaman öleceğini ve zaman beni haklı çıkartıyor. Babam rahmetlik bizden daha heyecanlı olarak o insanın Tvde çıkacağı günü iple çekiyor, ne de olsa umut dünyası. Nihayetinde o gece geliyor hepimize kağıt kalem veriyor babam not tutmamız için adam başlıyor anlatmaya ama karşısındakiler (özellikle profesörler) şiddetle karşı çıkıyorlar olamaz !çaresi yok bu hastalığın diye. Ve o insanı şarlatanlıkla, para avcılığıyla suçladılar uzun süren yayında. Kütahyalı olduğunu ve yanına gelebilecek herkese 'ücretsiz' ilaçlarından verebileceğini, Türkiye için bunun büyük bir şans olduğunu ve Dünya Kanser Vakfı'nın çareyi bulan ülkeye 100 milyar dolar destek vereceğini bunun kaçırmamamızı ısrarla söylese de nafile, kimseyi inandıramıyor ama inanlar tabi ki oluyor başta benim gibi. Perşembe günü yayından sonra ertesi gün akşam ben gittim Kütahya'ya umutla ve duayla. Sabah indim Kütahya'ya, sora sora buldum evini, aman Allahım sanki Türkiye oradaydı binlerce kişi inanıp da akın akın gelmiş oraya. Doğal olarak sıra yapıldı aramızda ve sırayla girdik evden bozma bir odalı kısa ve karanlık koridorlu odaya, ben babamın tahlil, tetkik, film, rapor gibi bütün evraklarımı da götürdüm.

Akciğer kanserinin tedavisi şunlar şunlar dedi. Söylemek istemiyorum çünkü bazılarında ters tepki yapabileceğinide söylemişti hastanın durumuna göre. Ben onun dediklerini harfiyen yerine getirdim. Aman Allahım bir mucize gerçekleşiyordu sanki babamın ağrıları dinmiş kenidini iyi hissetmeye başlamış en azından moreli düzelmişti. Merakla periyodik olarak yaıplan tahlil sonuçlarından çıkacak neticeyi beklerken Allahımın verdiği mucize gerçekleşti ve babam kanseri yenmişti. Doktorlar sevinçle bu bir mucize nasıl olur naptınızda yendi diye bize sormalarını unutamam. Tekrar eski sağlığına kavuşan babam 2003 yılının 23 Şubat günü çok soğuk bir Adana akşam 20.00 gibi aniden kalp krizinden vefat etti. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. İşte bugün o kahrolası 23 Şubat tabiki sadece ben ve ailem için. Lütfen bir fatiha okuyun babam ve hepimizin geçmişi için. Saygılar sunarım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizin kadar olmasa da yaşadıklarımı paylaşmak istemiştim. İnancın ne kadar güçlü bir tedavi edici olduğu ve tıbbın bazen hiçbir şey bilmediğinin ispatı bu yaşadıklarınız. Babanızın mekanı cennet olsun. Çok teşekkür ederim size. İnancımı kuvvetlendirdiniz. İyiliğe ve iyileşmenin kalpten gelebileceğine dair yüzyıllardır var olan yaşanmışlıkları görmezden gelenlere de iyi bir örnek yaşadıklarınız Sevgiler, saygılar...

Ayhanım Sun 
 15.01.2011 11:54
Cevap :
Çok teşekkürler arkadaşım.Eski bir yazıydı tekrar canlandırdın benim için..sonsuz teşekkürler....  17.01.2011 8:28
 

başınız sağolsun . kanserin çaresi yok diye kendini umutsuzluğa teslim edenler için çok güzel bir umut olmuş yazının babanıza dualarım..

Nilay -ca 
 08.01.2011 0:20
Cevap :
İnanın bana kanserin çaresi var henüz yaygın değil ama şifa doğada.. teşekkürler yorumun için arkadaşım:)  08.01.2011 9:37
 

Oldukça hüzün verici yaşanmışlıklar. En azında sevgili babanız son bir kaç yılını akciğer kanserinin o yıpratıcı eziyetinden uzak yaşamış.
Huzur içinde uyumasını diliyorum. Sağlıcakla kalın...

TEKBAŞINA 
 01.04.2010 16:45
Cevap :
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM HEPİMİZİN GEÇMİŞİ NUR İÇİNDE YATSIN.TEKRAR TEŞEKKÜRLER PAYLAŞIMIN İÇİN.  01.04.2010 17:19
 

Duamı okudum. Zaten inanmakla başlamıyormu herşey. Konu ne olursa olsun. Tıp herşeye çare bulurken, bulunamayacağına inanan doktorlar kendi önlerini de kapamış oluyorlar belki de...Bu hastalığa yakalanan ve çare olanlara umut oldunuz belki de. İnşallah yazınız daha çok kişiye ulaşır ve çare olur birilerine.

Devrim Atılkan 
 24.02.2010 11:00
Cevap :
BENDE SİZİN GEÇMİŞLERİNİZE RAHMET DİLİYORUM.İNANIN BANA TIP DOKTORLARI DAHİ ŞAŞIRMIŞTI NASIL OLUR DA KANSERİ YENER DEMİŞLERDİ.BENDE İÇ HUZURUN VERDİĞİ RAHATLIKLA SİZ BİRKAÇAY ÖMÜR BİÇMİŞTİNİZ ALLAH BÜYÜKMÜŞ DEDİM. SAYGILAR SUNARIM  24.02.2010 14:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 150
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 728
Kayıt tarihi
: 19.06.09
 
 

En uzun gece olan 21 Aralık'ta rahmetli annemin dediğine göre oldukca yağmurlu bir gecenin sabahı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster