Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '09

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
727
 

Kaktüsleri öpen dudaklar kanar!

Kaktüsleri öpen dudaklar kanar!
 

http://www2.grüne-jugend.de


Doğu Avrupalı güzel, kıtanın batısına çalışmak için gider!

Yayan gelmez! Getirilir! Bu yolculuk pahalıdır!

Ödemekle bitiremez! Geri dönemez! Fiziksel taciz görür ve dayak yer!

Çok genç, çok güzel, dil bilir ise; lüks bir genelevde çalışır!

Ona; bu yaşamı bağışlayanın yanından artık hiç ayrılmaz!

Aynı meziyetlere sahip olan: Anasından şansız doğan, karda kışta kısacık etekle misafiri gelmediğinde, kaldırım taşlarıyla; izmaritini paylaşır!

Doğudan gelen güzelin en büyük sıkıntısı; zengin ettiğinin sille tokadı olur!

Batı Afrika’dan Batı Avrupa’ya getirilen Nijeryalı güzellerin hem fiziksel hem de psikolojiktir gördükleri işkenceler!

Yoksul Nijeryalı aile: Kalın dudaklı; kakao renkli, kadife tenli kızını “Madam” a satar!

Geçim derdi büyüktür; aile bir ferdini kurban eder.

Satış bedeli yüksektir! Afrikalı ceylan yemin etmelidir!

“ Ben, Quenn! Madama hizmet edeceğim, onu asla terk etmeyeceğim!

XX.xxx Euroyu geri ödeyinceye kadar; ruhum ve bedenim Madamın ve büyücülerinin elinde olduğunu biliyorum. Kaçmayacağıma yemin ediyorum!”

Neden “Madam” derler bilmiyorum, sormayın!

Eskiden çaçaça derlerdi; hatırlıyorum!

Yeni nesil patroniçeler; süper modelleri aratmayacak nitelikte birçoğu üniversite mezunu!

Rachel üniversite mezunu değil; Nijeryalıdır. Ülkesinin güzel kızlarını İtalya’ya getirir, İtalyanların beğenisine sunar.

Kölelik bitti mi sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz!

Bu hayata dayanamayanlar doğu Avrupalı güzeller gibi sık yumruk yemezler!

Ama! Bir kez yedikleri dayakla hafızalarını yitirirler; kafatasları yarılır, kırıkların haddi hesabı yoktur! Hep merdivenlerden düşerler, görünmez kazalar. Ben; Quenn’in ablasıyım diyerek çaçaça Rachel sigortayı uyutur tam 100.000 Euro’yu cebine; sakat Quenn’i de Nijerya’ya atar.

“ Yemin etmiştin şimdi de Madamı terk etmek istiyorsun hem de borcunu ödemeden öyle mi? Eh o zaman bizden günah gitti; büyücü chou chou senin icabına bakar. Kötü ruhlar beynine iğneleri batırırlar”

Batıl inançları derindir! Yapılan bu tür ihtarlar onları delirtir!

İtalyan Polisinin arşivleri; aklını yitirenlerin videoları ile dolup taşmaktadır.

Çıkmaz sokak! Eve dönmek açlık demek!

Kızların satışını engellemek isteyen “Benin/ (Nijerya) Kralını protesto etmek için çırılçıplak soyunan aile fertleri sarayın önünde toplanırlar; batıl inanışa göre yabancı çıplakları görmek krala uğursuzluk getirir.

Kral: Gazetecilere “Benim elim kolum bağlı, halkım bana orasını, burasını gösteriyor; evlatlarını bol para veren Madamlara satmak istiyorlar alışmış kudurmuştan beter” diyor ve çıplakları görmemek için tahtına çekiliyor!

Katolik kilisesi ve rahibeler bu duruma el koysalar yardım etmek için kolları sıvasalar da pek başarılı olamıyorlar! Okuma yazma, meslek kursları açıyorlar.

Kızlar: Kendi ülkelerinde kalsınlar; ekmek parası kazansınlar diye, çırpınıyorlar!

Sömürülmüş, hâlâ da sömürülen bu kıtanın çocukları kadınları AİDS virüsü ile cebelleşe dursunlar! Çiçekleri rengârenk karşıdan çok güzel; kaktüsü öpmek isteyen dudaklar kanıyor. Dikenleri, dudaklar hesaba katmıyor!

Katamıyor!

23.Ocak 2009 Berlin

“Kenyalı Layla” adlı bloğum, Avrupalı bir kadının Kenya’nın erkeklerini dünyaya tanıtması ve pazarlamasından dem vuruyordu!

“Kaktüsleri öpen dudaklar kanar” Nijerya’dan anlatıyor! Rachel var, Nijeryalı Madamlar var! Tanrım! Başrollerde kadınlar var!

Avrupa’nın Afrika’yı sömürmesi; utanarak, alıştık diyelim!

Afrikalının Afrikalıyı sömürmesi! Buna ne diyelim!

Kadının kadını sömürmesi! Diliniz tutulmasın! Söyleyin!

Kadının kadına yaptığı baskılar ve kadının bitmez tükenmez çilesinin altında ne yatar?

Hacıyatmaz!

Olamaz!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dilimiz söylüyorda elden geleni mi yapamıyoruz bilmiyorum. Kadının kadına düşmanlığı mı ? değil. Tanrı o Lityalı'ların belasını versin dicem de parayı icat ederken böyle olacağını onlarda bilmemiştir. Elinize sağlık... huzurla

eLa_Ser 
 03.02.2009 0:35
Cevap :
...Her şeyin başı para hatta sağlığın.. İnsanoğlu parayı bulmasaydı; tapınacak başka bir şey bulur onun uğruna dünyasını karartırdı! Açgözlülük doymak bilmeyen bir yaratık! Herkese yetecek kadar her şey var olmasına var! Yetinme duygusunun ayarı bozuk! Bilim adamları bu konuda çalışmalar yapıyorlar mı bilmiyorum! Bildiğim tek şey insanoğlu mutsuz olabilmek için elinden geleni esirgemiyor ve mutsuz etmekte çok başarılı olabiliyor! Huzur sağlık dolu günler! Teşekkürler!  08.02.2009 13:28
 

Dönme dolap gibi, Alev Hanım, bir de en eski meslek yaftası yapıştırıyorlar, ağır işçi diyorlar. O küçük kızlardan büyüyüp para sahibi olan aynı ticareti devam ettirmiyor mu? Kademe kademe yükselenler var, tabi ki hepsi o kadar şanslı değil. Toplumun küçük bir modeli bence. Sadece parasızlık etken değil, akılsızlık, vicdansızlık başta gelen. Selamlar-sevgiler!

Fatma Köse  
 30.01.2009 12:04
Cevap :
Sevgili Fatma Hanım! Sadece parasızlık etken olsaydı dünyamız kocaman bir Freudenhaus- puf olurdu! Para gücü bir avuç insanoğlunun emrinde! Gerisi yuvarlanıp gidiyor! Vicdansızlık + düşünce yoksunluğu bel büküyor kul köle ediyor! Akıl ve vicdan elele olsa...hayal etmek bile insanı mutlu etmeye yetiyor! Minik bir "Truvalı deve" buldum çok hoşuma gitti! Belki yavaş yavaş kağnıya gelebilir! Çok süslü minik bir şey! Bayıldım! Teşekkürler sevgiler!  08.02.2009 13:18
 

Erkekler analarının kuzularıdır. Anneleri atar onların temellerini. Sözleri, öğütleri hiç eksik etmezler oğullardan" Erkek adam ağlamaz... Kızını dövmeyen dizini döver... Kocana göre bağla başını, harcına göre pişir aşını..." Bu misaller sadece Türkiye'den. Avrupa'lıların kadını aşağılayan sözleri daha çok inan. Özellikle katolik kesimde ( Bavyera ) bizdeki gelenek hâlâ sürüyor. Kısaca söylemek istediğim; kadının kadına ettiğini erkek edemez. Çünkü kadınların ikinci sınıf insan olduğunu oğullarına anneler aşılıyor. Kısır döngü!!! ( "Teufelskreis" demek istedim; Kısır döngü doğru dimi? :) Yorumumun ikinci bölümü: Türkiye gündeminin dışında yazılan yazılar pek ilgi görmüyor Alev Abla. Daha ilgi görmüyor! Konu kadın bile olsa, taaa Afrika uzak geliyor... Bu ilgisizliği aşabiliriz diye düşünüyorum. Konuyla alakalı blog yazdım. Şimdi bu yorumu yazarken o yazıma yorum göndermişsin. Daha okumadım, bir koşu okuyup geliyorum. Konser???

OKAN TINMAZ 
 29.01.2009 11:25
Cevap :
Sevgili Okan! "Kısır döngü" Doğru tespit! Kadının kadına olan tahammülsüzlüğünün altında yatan nedenler çeşitli olmakla beraber; başlı başına tek bir sebep var! Aynı silahlara sahip olmaları! Kadının verdiği mücadele yine kadınlar tarafından bozguna uğratılmış, erkek de keyfine bakmakla yetinmiştir; bir bakıma haklı olarak öyle değil mi? Kadının kadına olan ilgisi; erkeğe olduğundan çok daha fazla! Nasıl alaşağı ederim, nasıl ezerim, nasıl yenerim! O kadının elinden oğlumu kocamı kardeşimi nasıl kurtarabilirim vs. vs. vs. Buna hormonlar mı genler mi doğanın acımasız kanunları mı sebep oluyor bilmiyorum! Tüylüler dünyasında da aşağı yukarı aynı kanunlar geçerli! İki kuçu kuçu sahibi yolda karşılaşınca ilk soru ne biliyor musun? "Erkek mi dişi mi?" En mutlu eden yanıt "Bizimki kısırlaştırıldı" Ruh olgunluğu henüz yontma taş döneminde...Yolumuz daha çok uzun... Konser işi tamam! Bedeli ağır ödendi!  08.02.2009 12:52
 

cehalet, yoksulluk, korku, bilmemek, sevgisizlik, inançsızlık, salaklıklar, çıkarlar, ..... yatar. Ve herkes kendi açmazına başka kılıflar bulur, kimse suçu üstüne almaz, demez ki bakamıyorum bari doğurmayayım. Doğum kontrolü önerilse günah diye karşı çıkar, işlediği günahlara da kader der saf ve masum olduğuna inanarak. Güzel bir yazıydı keşke elimizden yorum yazmaktan fazlası gelse, sevgilerimle

kevser şekercioğlu akın 
 28.01.2009 18:30
Cevap :
Sevgili Kevser Hanım! Tüm sanat dallarında olduğu gibi "yazmak" da iyi güzel doğru için hizmet veriyor vermeli; istisnalar her zaman var biliyoruz! "Karşıdan seyrederek bana ucu dokunmaz" diyenlerin sayısının azalması; dünyamızı yaşanmaya değer kılacaktır! Aksi takdirde hüsran...İlgisizlik suça eşlik etmekle aynı anlamda ben böyle düşünüyorum!Sevgiler selamlar!  08.02.2009 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 2445
Toplam mesaj
: 327
Ort. okunma sayısı
: 847
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Dinleyenin olmadığı yerde anlatmanın önemi! Nasıl YAZAN oldum. 'Yalnız doğar, yalnız göçer' eskile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster