Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
432
 

Kendimizi keşfetmeliyiz önce

Kendimizi keşfetmeliyiz önce
 

Neden acaba genelde ihtiyaç duyduğumuz ya da sadece zevk olsun diye ilgilendiğimiz tüm değerler için, gün gelip yok olacağını bildiğimiz halde onlara harcadığımız emek, zaman, sabır ve sevgiyi, ilişkilerimize vermeyiz ? 

Her şey bizim için. Mutluluk, ağlamak, gülmek, hastalık, sağlık , varlık, yokluk. Önemli olan tüm bu olanların içinden nasıl çıktığımız değil midir? Birlik bereberlik içinde olup bir diğerimzin tökezlemsine izin vermemek değil midir? Sevinçle hizmet ederek birbirimizin kırgıngınlıklarına gurursuz yaklaşabilme kararına sahip olduğumuzun farkına varabilmek değil midir? Çok farklı alışkanlıklar ve çok farklı kültürden de olsak. 

Kucaklaşmalıyız, farklarla boğuşmak yerine onlarla mutlu olabilmeyi tercih etmeliyiz. Bütün bunlar bir yana öğrenmeyi göze almalıyız. hem kendimizi, hem karşımızdakini. 

Her yeni insanla birlikte bizde kendimizi yeniden tanıyoruz aslında. Sınırlarımızı sahip olduğumuz değerleri, yapabileceklerimizi ve daha bizi biz yapan bir çok şeyi. 

Kendimizi keşfetmeliyiz önce. Yaşama dair dileklerimiz her zaman olacaktır, kendimizi keşfetmeye çalışırsak düşüncelerimize ulaşmak için anlamlı bir yol olabilir bu keşif. Zorlar bizi, cesaret ister, ama çok değerlidir.. 

Sonuç olarak hayat bize armağandır devamı ise yaşamda neler yapmaya çalıştığımızdır.... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kendine doğru yürüken canlanır. Bütün duyular canlanır. Kendine doğru yürürken anlarsın ne kadar cansızlaş ne kadar başkalaşmış kendinden uzaklaşmaşsın. Hayat kendini, kendinden geri alanın önünde eğilirmiş. Ancak kendine kavuşan insan geceleri köpeklerin saldırısına uğramadan rahat uyurmuş, yataklarının altındaki canavarlar gidermiş. Peki:"Ben niye uyuyamıyorum hala"

Ahmet KARAKAYAN 
 03.08.2011 22:14
Cevap :
Ahmet Bey bugün verdiğiniz bunca emek ve aldığım cevaplar beni düşünmeye sevk etti Teşekkür ediyorum sağolun.  04.08.2011 0:19
 

Yaşam ömür boyu öğrencilik:) yüreğinize sağlık..

Gök Tengri 
 01.06.2011 22:22
Cevap :
Ne kadar doğru söylediniz :) Teşekkürler.  02.06.2011 10:23
 

Cidden kendini keşfetmeye çalışmak ne güzel bir serüvendir... Bazen şaşırırız kendimiz bile yapabildiklerimize.. Fakat kendini keşfetmeye herkes çalışır mı? Sanmıyorum ama kendini keşfeden herkes mutlaka başarının bir yerden ucunu tutar. Harika bir anlatımla güzel bir yazı yazmışsınız, sevgiler..

Selma GÜRBEY TAŞDELEN 
 31.05.2011 12:12
Cevap :
Selma hanımcım ziyaretiniz beni çok mutlu etti teşekkür ediyorum .Gerçekten kendimizi keşfetmeye çalışmak çok önemli.Selam sevgi ve güzellikler diliyorum . EN güzele emanet olun.  31.05.2011 13:28
 

Kendi kendimizi tanımalıyız. Kendimizi keşfetmeliğiz.İnsan da bir makine gibidir. Ama uzun ömürlü bir makine...Yediğimiz besinlerin kana karışmasını sağlayan teknolojinin zor yanıt verdiği bir makine..İnsanoğlu sevgiyle yaşar, bu sevgiyle hayata devam eder. Ancak bu yolda acımak, ağlamak, yıkılmak, kazageçirmek, kazanmak, kaybetmek, bir duvara toslamak, denizde boğulmak, bunalım geçirmek gibi anaormal olaylar da vardır. Çünkü yollar her zaman asfalt değildir. Tek kelimeyle sabırlı ve dirençli olmalıyız.Sabırlı olanlar güle ergeç kavuyur, aydınlığa varır. Arılar binlerce kilometlerden sonra bal yaparlar. Ama her arı da bal yapamaz. Bizler hayat yolunda bal yaparak yola devam etmeliğiz. Bal yapan ellere ve dağıtmayı bilene merhaba diyorum. Selamlar. A.Güler...

Abdülkadir Güler 
 31.05.2011 8:32
Cevap :
Ah Hocam yazıma değer katan çok değerli yorumunuza teşekkür ediyorum.Hep yanımda oldunuz hep güç ve güven verdiniz yazılarınızla eksikliklerimi tamamladınız siz iyi ki varsınız Hocam iyi ki varsınız.Gönül dolusu sevgiler yolluyorum sizeeee.  31.05.2011 11:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 9686
Toplam mesaj
: 394
Ort. okunma sayısı
: 420
Kayıt tarihi
: 09.03.08
 
 

Sıradan bir yaşantım var.  Gezegeni, insanları, hayvanları seviyorum. Renklere aşığım. Okuyorum, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster