Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '10

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
354
 

Kim daha zeki

Kim daha zeki
 

Kadınlar mı, daha zeki, erkekler mi? Dünya kurulalı beri, tartışılan ve kesin sonuca ulaştırılamayan bir konu, bu. Yaratılış, teorisine inananların hikayesine göre, Tanrı önce erkeği yaratmış, pek beğenmemiş olacak ki, bu kez kadını yaratmış. Ortaya çok güzel bir şey çıkınca, biraz düşünmüş, demiş ki: Bu kadar güzellikten sonra, akıl gücü de olursa, kadınlar, dünyayı parmaklarında oynatırlar. Ve karar vermiş, kadınların beyinlerinin bazı bölümlerinde, yeni bir ayarlama yapmış. Nasıl, beğendiniz mi? Yani diyorum ki, zeka olarak erkekler biraz ağır basıyor.

Bazı ülkelerde, yönetimlerin başına, kadınların getirilmesi, bir aldatmacadan ibaret. Erkekler, daha kolay yönlendireceklerini düşündüklerinden, bu yola gidiyorlar. Dikkat ederseniz, kadın lider seçerken, bir şeye daha dikkat ediyorlar, seçilen kadın liderin, güzel ve çekici olmamasına. Kadın lider, sabah yatağından kalkmalı, aynaya bakmadan, işinin başına gelmeli. Angela Merkel gibi. Bir düşünelim. Bir zamanlar, İngiltere, değişiklik olsun diye Margaret Tatcher i Başbakan yapmıştı. Ülke, az kalsın, Arjantin ile savaşa giriyordu. Demir ladıe, demir gibiydi. Demir gibi, kadın olur mu? Olmaz. Kadın yumuşak olur. Nazenin olur. Modayı, yakından takip eden, bizimkiler de, geç kalmadılar, Tansu Çiller i seçtiler. Bizimki, ne aklı ile, ne de güzelliği ile, hatırda kalmadı. Unutuldu gitti.

Diyorum ki, zamanımızda, görsellik önemli. Kendimize kadın lider seçerken, çok güzel, çok alımlı ve çok seksi birini seçmeliyiz. Uluslar arası arenada, istediğimizi, elde etmenin tek yolu bu. Başbakanımız, dizideki Bihter gibi olmalı. Dünya liderleri, bizimkini Öpmek için, Behlülleşip, sıraya girmeli. Böyle olsaydı, şimdiye kadar, çoktan AB ye girmiştik. Berlisconi, ile Sarkozy dibimizden ayrılmazdı vallahi. IMF kredi yağdırırdı. Arap şeyhlerinin biri gider, biri gelirdi. Ne petrol sorunumuz, ne doğalgaz sorunumuz kalırdı. Erkeklerin zekasını ve aklını törpüleyen şey, kadınların güzelliğidir. Güzellik, silah gibidir. Tarihin tozlu sayfalarında bir gezinti yaparsak, Çariçe Katerina nın, Baltacı Mehmet Paşayı, Baltacı Mehmet Efendiye nasıl dönüştürdüğünü görürüz.

Kadınlar, güzel yaratıklardır. Doğanın bütün güzellikleri, bütün renkleri onlarda saklıdır. Denizin mavisi, ağacın yeşili, gecenin karası, bulutun beyazlığı, hep bir kadını anlatır. Kadınsız dünya boştur. Güzellik de, bir zeka ürünüdür. Bence, kazmaların yerini, yosmalar almalıdır. Lafın burasında, kadınlara diyorum ki; Erkeklerin uydurduğu, “cennet kadınların ayaklarının altındadır, safsatasına ve aldatmacasına inanmayın. Ben bu sözü değiştiriyorum. Diyorum ki, Cennet, bir kadının koynundadır. Allaha şükür, iyiki varsınız. Dikkat ederseniz, Cennetin tarifi bil, sizde gizli.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Tanrı insanları iki cins olarak yaratmıştır.Bunlar birbiri için kesinkes gereklidir.Bizim toplumumuzun başarısızlığı kadınlarımıza karşı kayıtsızlığımız ve kusurlu davranışlarımızdan kaynaklanmaktadır.Tanrının buyruğu kadın ve erkeğin beraberce bilim ve kültür edinmesidir"31.01.1923 Atatürk'ün İzmir'de halka konuşmasından

Nev Nihal 
 09.01.2010 19:29
Cevap :
Tanrı, Atatürkü, bir kurtarıcı olarak değil, bir yol gösterici olarak gönderdi. Biz onun çizdiği yol haritasını bıraktık, Aponun yol haritasını kullanıyoruz. Atatürkü inkar etmek, bana göre, Tanrıyı inkar etmek gibi. Selam ve saygılarımla.  10.01.2010 0:39
 

Yazınızı beğendim ve yorum yapma gereği duydum...Bence ne kadınsız ne de erkeksiz olur? İki cinsin de birbirini tamamladığına inanıyorum, zira bir çocuk nasıl dünyaya gelir biliyorsunuz? Erkeğin gücü, kadının zarafeti ile birleşirse hele hele ikisinin aklını da eklersek, ortaya çok güzel şeyler çıkabilir...Bu benim naçizane fikrim, sevgiyle kalın!

sevilay gülcek sensözlü 
 09.01.2010 16:53
Cevap :
Her şey gönlünüzce olsun. Benim yazımın satır aralarını iyi irdelemek lazım. Ben, kadınların dünya düzeninde daha önemli olduğunu düşünüyorum. Ama, gerçek güçlerinin farkında değiller. Akıl, ve güzellik, karşısında, titremeyecek bilek var mı? Saygılarımı sunuyorum.  09.01.2010 18:17
 

Kadınları övüyor musun, yeriyor musun? Hem nalına, hem mıhına olmuş bu yazı. Beylerle yarışımız yok, yaradan onları, fiziki açıdan daha üstün yaratmış, erkek zekasını irdelemek bize düşmez. Hepsini bir kenara bırakırsak, KADINDA ZEKA daha önemlidir. Zekası olan kadın, güzellenmeyi de bilir. Zeki kadın, her problemin çözümünü hal yoluna koyar. Önce zeka! Selamlar...Gül Alkan.

Yurdagül Bağci Alkan 
 09.01.2010 15:41
Cevap :
Satır aralarına dikkat ederseniz, kadınlardan yana olduğumu anlarsınız. Bilek gücünün, zamanımızda değeri yok. Bir kadın, güzelliğini, zekası ile süslerse, karşısında titremeyecek yüreği, düşünemiyorum. Saygılarımla. Her şey gönlünüzce olsun.  09.01.2010 18:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster