Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
342
 

Ötekiler

Ötekiler
 

"Cumhuriyet ile birlikte, Gayri müslimleri, Kürtleri, alevileri, köylüleri, ötekileştirdik" Kim buyurmuş, bu ferasetli cümleyi? Başında bulunduğu, Milli Eğitim Bakanlığını ve Okulları, Medreseye çevirme hevesinde olan, Bakan, H.Çelik, buyurmuş. Muhterem Bakan, elinden gelse, Cumhuriyeti kuranları, falakaya çekecek.

Cumhuriyeti Kuran, Eşsiz insan, büyük deha, Dünyaya gelmiş, en büyük lider. Yol gösterici, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, Köylü Milletin Efendisidir, demişti. Sizin zihniyetinizi taşıyanlar, 1950 den sonra, köylüyü şehirlilerin kölesi durumuna getirdiler. Milletimizin efendileri, bu gün, şehirlerde adeta sığıntı olarak yaşıyorlar. Toprak özlemlerini, saksılarda yetiştirdikleri çiçeklerle gideriyorlar.

Gayrı Müslimleri ise 1957 yılında, sizin zihniyetinizi taşıyanlar, ülkeden kovup, evlerinden, barklarından etmediler mi? Alevilere gelince, aralarına Kürtlerin katılması ile, yapıları bozulan Aleviler, kimi zaman, çalkantılı dönemler yaşasalarda, hep aramızdaydılar. Aleviler, medeni, ileri görüşlü ve sağduyulu insanlar olarak, hep, sizden ve sizin zihniyetinizden uzak durdular. Bu sizi kızdırdı, şimdi onları da ötekilere katmak üzeresiniz.

Kürtler, her türlü ezilmişliğe, itilmişliğe, ağalara, şeyhlere ve PKK ya rağmen, hiç bir zaman Ötekiler değildi. Ne zaman ötekiler oldular, "Demokratik Açılım" diye, ne olduğunu sizin bile bilmediğiniz, bir şeyi ortaya attığınız zaman.

Muhterem Bakan, ötekileri eksik saymış. Ötekilere, Atatürkçüleri ve TSK yı da ilave etmesi lazımdı. Onları da ötekilere katma gayreti içindeler. İşçilerimiz, emekçilerimizde, giderek ötekilere katılıyorlar, geriye ne kaldı ki? Kömür ve beyaz eşya alanlar ve tuzu kuru olanlar. Öyle bir duruma geltirdiniz ki ülkeyi, AKP ve Ötekiler olduk. Durmak yok, devam, diyorsunuz da, dönüp bir de arkaya bakın. Geride bıraktıklarınız ne haldeler, bir görün. Kendinize, bir dikiz aynası monte edin. Ötekiler ne yapıyorlar, nasıl yaşıyorlar, ne yiyip, ne içiyorlar? Yazık oluyor bu ülkeye, bu insanlara, köylüye, kentliye, Aleviye, Kürde, Müslümana, gayri müslüme, yazık oluyor. Yazık oluyor, demokrasiye, yargıya, cumhuriyete. Hem yazık, hem günah.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bunların yaptığına günah demişsiniz. Aman geri alın. Günah fiili o kadar aşağılık olamaz. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 11.01.2010 15:53
Cevap :
Yorumunuza katılıyorum. Günah, sevabı bilenler için. Selamlar ve saygılar. Yüreğinize sağlık.  11.01.2010 18:32
 

Malum zihniyetin şu anda pasifize edilmiş eski bir bakanı : "Cumhuriyet devrimleri ile travma geçirdik" diye buyurmuşlardı...
Yaşananlar ve yaşanacak olanlar 'travma' zihniyetinin rövanş alma girişimlerinden başka bir şey değildir.
Sağlıcakla kalın. Saygılarımla...

TEKBAŞINA 
 11.01.2010 13:59
Cevap :
Ülkemiz, bu duruma nasıl geldi? Bir yerlerde, bozuk olan bir şeyler var. Servis çağırsak mı acaba. Garantisi bitmeden. Saygılarımı ve sevgilerrim sunuyorum  11.01.2010 18:37
 

Önce türbanlılar yüceltilip, örtünmeyenler ötekileştirildi Otobüste bir delikanlı, türbanlı kıza yer verdi de, sırf başım açık diye, yaşım 2 kat fazla olmasına ragmen bana yer vermedi !! "Türküm" demek suç oldu, Türkler ve TSK, Cumhuriyetimizin kurumları adeta düşman kuruluşlarıymış gibi halka yutturuluyor, ama bereket ki Türk Halkı bunlara topyekün kanmıyor!!

Gülfer Özel 
 11.01.2010 13:48
Cevap :
Size. benim gönlümde yer çok. Onların vereceği yere, zaten oturulmaz ki. Kötülük bulaşır. Bırakın, bir birlerine bulaştırsınlar. En güzel yerler sizin olsun. Saygılarımla.  11.01.2010 18:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster