Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
650
 

Kırık düşler

Kırık düşler
 

Hani insan bir zırh yapar ya kendine. Hani birde maske takar ya yüzüne. Hani güvenmez ya hiç kimseye. Hani çıkarıp koymaz ya yüreğini kimsenin ellerine… İşte o zaman kırık düşler sarmıştır ruhumuzu… Ve çılgın bir sarmaşık gibi hızlıca büyür…

Gülümsedi… Ve çıkartıp koydu yüreğini onun ellerine… Kırık düşlerinin tamirini yapar diye düşündü… Belki en güzelini yaşardı ya da en koyusuna atardı yalnızlıkların. Bilemezdi ki şimdiden, gelen fırtınanın şiddetini ve neler getireceğini… Sahi yaz günü fırtına çıkar mı?

Hafif bir rüzgârla başlar şiddetli fırtınalar… Önce savurur saçlarını ve güzel bir esinti havası yaratır ruhunda… Oysa yıkımları fazla olacak bir olayın ön çalışması gibidir hissettirdikleri… Durum hep böyle kalsın ve her şey yolunda gitsin ister… Sarmaşıklar balkona dolansın, yanına kırmızı sardunyalar sıralansın ve onlara pembeli beyazlı petunyalar eşlik etsin ister… Oysa hem ruhun hem de yüreğin kırık düşleridir yaşananlar… Ne sarmaşık kalır geride ne de sıralanmış çiçekler….

Yaz günü tüm yakıcılığıyla gösterirken yüzünü güneş, bir fırtına çıkıyor… Kumları havalandırıyor… Bir de kırık düşleri uyandırıyor. Sahi yaz günü fırtına çıkar mı? Ya da alıp götürür mü beraberinde kırık düşleri?


Fotoğraf : Tarık Aytaç Gürbüz

Not : Fırtınaların kırık düşleri götürüp, yeni filizler vermesi dileğiyle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

olmasa ardından gelen dinginliğin kıymetini bilmezsin:) Sevgiler

Haşim Arıkan 
 14.06.2007 21:31
Cevap :
Ve filizlenir yeni umutlar, değeri anlaşılan fırtınanın ardından..Sevgilerimle  15.06.2007 0:08
 

Fırtınalar uslu olsaydı adı bu olmazdı ki...Allah korusun ani gelen fırtınalardan;)))ama ne yaparsak yapalım o şartlar oluştuğunda mutlaka yine gelecektir..

Gülden Işık 
 13.06.2007 23:06
Cevap :
Bu iyi bir fırtına Gülden Hanım... Yıkıcı değil tamamen arınmaya yönelik... içine alıp giden kötülükleri ve filizlenmeye ışık olan cinsten..Fırtınalarımız hep güzel olsun diyelim. Sevgiler  14.06.2007 15:54
 

Asıl hasarı beklenmeyen zamanlarda ( mesela yazın) çıkarak verir. Yazın olasılık düşüktür. Balkonunda yenice ektiğin çiçekler tomurcuklanmaya başlamıştır. Pencereni açık bırakıp, dolaşmaya çıkarsın. Tül perden nazlı nazlı havalanır. Hiç ummadığın anda bir fırtına patlak verir. Ortalık tozduman olur. Ama fırtına ya bu, gelir geçer. Biraz tamirat, biraz da tedbirle, gene güneşli günlere dönersin... Güneş üstünden eksik olmasın:)

Yeşim Özdemir 
 12.06.2007 16:26
Cevap :
Balkonumda çiçekler tomurcuklanıyor Yeşom.. Ama fırtınadan sonra...Geliyor geçiyor ve sonrasında havalanmış bir yürek çiçeklenmeye, filizlenmeye hazır bekliyor... Güneş üstümüzden eksik olmasın canım..Kucak dolusu sevgilerimle  12.06.2007 22:34
 

Fırtınaya ihtiyaç duymayın sakın. Benim dileğim bu. Güzel yazınız için teşekkürlerimi sunuyorum.

Hakan Şahin 
 12.06.2007 11:22
Cevap :
Çok teşekkür ederim Hakan Bey... Fırtına olmadan yeni filizler vermeye diyelim o zaman.. Saygılarımla  12.06.2007 11:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 194
Toplam yorum
: 2196
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1517
Kayıt tarihi
: 04.08.06
 
 

1981 yılında aslında istenmiyor olsam da geç alınan karardan dolayı hayattayım:)) Haritacıyım ve işi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster