Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Haziran '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
665
 

Kol saati

Kol saati
 

Kolundaki saatle uğraşmakdansa, şöyle bir telefonu kullanmayı tercih ediyor insanlar.


Kol saati deyince, hemen aklına muzip, hınzır şeyler gelmesin güzel okuyucum! Çünkü sana anlatacağım başka bir durum. 

Cep telefonu çıkınca, hele bugünkü gibi herkesin vazgeçilmezi halini alınca, en güzel saatleri tahtından etti. 

Çünkü saatli hele de fiyakalı, saatli cep telefonları, birçok insanın telefon ihtiyacını da yok etti; kendiliğinden. 

Saat kullanmaktan hoşlanmayan, özellikle erkekler, herşeyin pratiğine bakan, kısa kestirmeciler, saatle, zamania, ya işi, ya arası iyi olmayanlar, hemen saatleri terkediverdiler. Cep telefonu, çift fonksiyonlu bir araç haline geldi onlar için. 

Haaa!, orta üzeri, markalı saat pazarı, şüphesiz ki çok etkilenmemiştir bu durumdan. Hatta belki, tam tersi bir etki de yaratmıştır bu durum. Ama en iyimser tahminle, mesela Türkiye'de, orta üzeri şartlarda yaşayanların nüfusumuza oranı %20'yi geçmez bence. 

Bu durumda, saat ihtiyacı olanların da, bu pazardan, bu piyasadan ekmek yiyenlerin de, %80'İ çöpe gitti kendiliğinden...Teknoloji, yine yaptı yapacağinı; sizin anlayacağınız... Bir yandan yaşamı olağanüstü kolaylaştırdı. Bir yandan milyonları yine ve yine ekmeksiz bıraktı. 

Bu ne yaman çelişki annem! 

Yukarıda sadece yerel, Türkiye ölçeğinde anlattığım bu durumu, dünya genelinde düşünün bir... O zaman 3 - 5 saatçi ekmeğini kaybetti endişesiyle böyle bir yazı yazmadığımı anlayacaksınız. 

Sorunu bir nebze de olsa hafifletecek çözüm, hayat standardı orta ve üzeri seviyeye yükselen insan sayısı arttıkça, kaliteli yaşam daha anlamlı bir hal alacak. Bu haldeki insan zamanla ve şartların zorlamasıyla, tepeden tırnağa, herşeyine daha bir özen gösterecek. Pantolonunun kemerine de, eteğinin ipeğine de... Kolundaki saate de, gözündeki gözlüğe de... 

Bir de iş saat tasarımcılarına düşüyor heralde. Nasıl saatli cep telefonları saat pazarının canına okuduysa; aynı durumu tersine çevirecek, saati cep telefonlarının cakasını, fiyakasını bozacak, yaratıcı cep telefonlu saat modelleri geliştirecekler. İsteseler de istemeseler de... Yoksa pabuç pahalı... Bunu yapmayan saat tasarımcısı evinde oturup pirincin taşını ayıklamalı!... 

Benimkisi de züğürt tesellisi!... Ama enseyi karartıp, karalar bağlamaktan iyidir bence; ufacık da olsa bir umuda tutunmak... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Cem Bey, bu ara biz bayanalar da saat hemde rengârenk saat modası çok fazla . Her kıyafet rengine uygun saatler takılmakta ve çok hoş bir görünüm arzetmekte.Herşeyin fazlası zarardır diye düşünenlerdenim ben o bakımdan cep telefonumda ki saat yetiyor bana. Güzel bir pazar diliyorum değerli dostuma ::)) Şennurca sevgiler olsun mu bu kez hani sizin gibi :))))))))))))))

Şennur Köseli 
 05.06.2011 14:14
Cevap :
Olsun, olsun!... sevgiler hepbirlikte, kucak dolusu olsun! Cemce sevgilerimle...  05.06.2011 17:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1349
Toplam yorum
: 3614
Toplam mesaj
: 73
Ort. okunma sayısı
: 1745
Kayıt tarihi
: 30.01.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler veTanıtım, A.Ö.F. Adalet Yüksek Meslek ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster