Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '12

 
Kategori
Faizler
Okunma Sayısı
1146
 

Kredi hesaplama konusunda 8 altın tavsiye

Kredi hesaplama konusunda 8 altın tavsiye
 

Kredi hesaplama


Kredi hesaplama yaparken mutlaka aşağıda sıraladığımız 8 kuralı gözden geçirerek karlı çıkın.

1- Uzun ve başarılı bir kredi geçmişine sahip olun : Bankalar kredi başvurularını onaylarken, kişilerin geçmişteki kredi kullanımlarını ve ödemelerini göz önüne alırlar.

2- Kredi kartı ödemelerinizi geciktirmeyin : Kullandığınız kredi kartlarına yapacağınız düzenli ve zamanında ödemeler, bankalar için olumlu referans olur. En azından günü gününe tüm borç olmasa bile, asgari ödeme tutarını mutlaka yatırın.

3- Ödemelerle ilgili sıkıntınız varsa bankanızla konuşun : Ödeme ile ilgili herhangi bir sıkıntınız olduğunda, banka çalışanları ile konuşarak ödeme planlarınızı değiştirmeyi teklif edin. Bu belki size bazı ekstra masraflar çıkartabilir ama kredi siciliniz temiz kalmış olur.

4- Kredi kartı limitinizi düzenleyin : Maaşınızın çok üzerinde bir kredi kartı kullanıyorsanız ve her ay limitleri dolduruyorsanız, bu aynı anda kredi sahibi olmak için bir dez avantaj haline gelebilir.

5- Başkasının kredisine kefil olurken dikkatli olun : Kredi için kefil olduğunuz kişinin ödemelerinde meydana gelecek bir düzensizlik sizin kredi başvurunuzu da olumsuz etkileyebilir.

6- Kullanmadığınız kredi kartlarınızı kapatın : Kullanmadığınız kredi kartları sizin toplam limitinize dahil olduğu için, bankalar hem bu kartların tüm limitleri doldurulup hem de kredi taksitlerinin nasıl ödeneceği konusunda şüpheci yaklaşabilirler.

7- İnternette kartlarınızı dikkatli kullanın : Güvenmediğiniz sitelerde online alışveriş yaparak, kart bilgilerinizin gizliliğini tehlikeye atmış olursunuz. Bu da istenmeyen durumlara yol açabilir.

8- Kredi karşılaştırma servisleri kullanın : Kredi hesaplama tarzında hizmetler sunan web servisleri ile kendinize en uygun faiz oranları ve taksitleri hesaplamak için karşılaştırmalar yaparak en doğrusunu bulun.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 7158
Kayıt tarihi
: 09.01.11
 
 

Kocaeli'de yaşamakta olan Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda elektrik arıza ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster