Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mart '11

 
Kategori
Futbol
 

Ligi bırak desibele bak

Ligi bırak desibele bak
 

TTK Arena Galatasaray


TTK Arena da ezeli rekabette ilk önemli derbi maçı Fenerbahçe’nin 2-1 galibiyeti ile bitti. Galatasaray taraftarı olarak üzgünüm. 76. dakikaya kadar 1-0 galip olan Galatasaray galibiyetini koruyamadı ve 1-2 sahadan yenik ayrıldı. Yapılan oyuncu değişikleri gibi oyun gidişatını etkileyen detaylardan söz etmek bile istemiyorum. Futbol bir sonuç oyunu ise, bu oyundan Galatasaray yenik çıktı. Taraftar olarak buna bakarım.

Karşılaşma Fenerbahçe için şampiyonluk yolunda çok önemli bir etaptı, Galatasaray için bir prestij karşılaşması idi. Gerçekten camianın prestiji zedelendi ve yeni stadyumda tarihe geçen bir yenilgi aldı. Lig sonuna kadar avunacak oyuncağımı kendi adıma buldum. Ligi bırak desibele bak!. Derbide desibel rekoru kırıldı.

Muhteşem bir taraftar, muhteşem bir tezahürat neticesinde rekor geldi. ‘’ Guinness World Records’un resmi kayıtlarına göre, bundan önce "Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru"nun 1 Ekim 2000 tarihinde ABD’nin Colarado eyaletindeki Denver Mile High Stadyumu’nda gerçekleştiği, Denver Broncos ile New England Patroits arasında yapılan ulusal futbol ligi maçında 128.7 desibele ulaşıldığı kaydedilmişti. Galatasaray taraftarı 131.7 ile bu rekoru kırdı.’’ ( Milliyet.com)

Yönetimin ve Teknik Direktör Hagi’ nin istifası isteniyor. Maç başlamadan heyecanımı kaybetmiştim. Hafta içi maça gitmeyi düşünürken vazgeçtim, sonra maçı izlemek için bir grup arkadaş sözleştik. Sözümde durmadım gitmedim. Takımın yenmesi ya da yenilme olasılığı beni etkilemedi. Beni etkileyen Galatasaray’ın son haftalarda aldığı başarısız sonuçlardı. Bir kulübün taraftarlarına bu kadar sıkıntı ve ikilem yaşatmasına hakkı var mı? Galatasaray gibi bir camianın ilk beşe girmek gibi bir hedefi olabilir mi? Ya da düşme hattına yakın olma ezikliği yaşatılmasını yöneticiler nasıl açıklayacaklar? 

 
Toplam blog
: 181
: 1067
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

1957 Eskişehir doğumlu, Esk.A.Ü İşletme, İşbankası emeklisi, İstanbul Büyükçekmece de yaşayan, ST..