Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat 1931'de Ankara'da dogdum. Ilk, orta ve liseyi "Galatasaray" Lisesinde tamamladim. Isviçre, Neuchâtel Universitesi Hukuk Fakültesinden mezunum. 1959'da "Le système électoral en Turquie"(Türkiyenin seçim sistemi) adli tezim kabul edildi. 2 yil süreli askerligimi yedek subay olarak, Istanbul, Tuzla'da ögrenci, ve Ankara..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Bir hükümet neden devletin savunma sırlarına erişmek istesin?

Analizinize hiç tereddütsüz katılıyorum. Hazırlanıp, uygulanan çirkin senaryonun devletin en önemli, koruyucu arşivlerini elde etmek ve TSK'yı yıpratmak olduğu açık. Zaten Babacan Dışişleri bakanı sıfatıyla orduyu AB'ye şikâyet ediyor ve Türkiye'de müslümanların baskı altında tutulduklarını iddia ediyordu. Kurulu rejime karşı (örneğin laikliğe) olduğu Anayasaca tescil edilen AKP ve onun hükümeti hem ülkemizi parçalıyor, hem de Ümmete dayalı kendi devletini kurma çabasında! Ama, Türkiye İran değildir, AKP'ye erken seçimi yeğlemesini öneriyorum.

01 Ocak 2010 17:56
Korkak kedi.

Korkak Kedi yazınızla ilgili, son İsmet İnönü Hükümeti tarafından Meclise getirilen "Toprak reformu" ve "İlkögretimin 8 yıla çıkarılması" kanun teklifleri, kabul için 1964 sonbaharında TBMM'ye sunulmuştu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Hukuk Müşavirliğine gelen Adalet Partili iki senatör (partiler arası anlaşmayla hazırlanan) bu iki temel kanunun da geçmeyeceğini, "geçmez bey, ne o geçer ne öbürü" diyerek gittiler. O tarihte 1961 Anayasası gereği ikinci Meclis Senato vardı. Gerçekten de ne "İlköğretimin 8 yıla çıkartılması" ne de "Toprak reformu" kanunları Adalet Partisinin red oylarıyla geçirilemedi. Zaten iki ay sonra da son İsmet İnönü Hükümeti düşürülüp, Adalet Partisi iktidara geçmişti. Toprak reformunu kimlerin engellediğine bir hatırlatma!

17 Kasım 2009 22:39
 
Toplam blog
: 48
: 480
Kayıt tarihi
: 02.04.09