Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Haziran '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
429
 

Maganda

Maganda
 

Afrika sıcakları diyorlar, şimdi onu ağırlıyoruz. Nefes alamayacağımız türden bir sıcak. Cam kapı heryer açık olmasına rağmen hiç esmiyor. Dal kımıldamıyor, öyle bir sıcak var. Geceleri uyumanın imkan ve ihtimali yok.

Dün geceki galibiyetten sonra sabaha kadar coşku dinmek bilmedi. Yine silahlar patladı. Alkol duvarı aşılarak bilinçsizse sıkılan kurşunlar sonucunda yine ölen ve yaralananlar oldu.

Öyle bir yetkiye sahip olsam bu galibiyete rağmen futbolu yasaklardım...

Bireysel silahlanmayı da!

Sevinmeyi bile bilmeyen aciz insanlar tarafından, masum insanların kör bir kurşuna hedef olmalarından nefret ediyorum. Öyle ki insanların canına kasteden bu magandalar, masum insanları ne hale getirdiklerinden bile bihaberler.

Spor centilmenlik ister. Adı üstünde SPOR.

Zıvanadan çıkıp sağa sola ateş ederek, insanları öldürerek, sakat bırakarak sevinmenin mantığını çözebilmiş değilim. Bunun hayvanlıktan hiçbir farkı yok diyeceğim ama hayvanlara haksızlık olur.

Hayvan sadece hayatta kalabilmek için başka canlılara zarar verir.

Bireysel silahlanmaya ne zaman bir son verecekler belli değil. Parası olan herkes silah alabiliyor. Hatta bir keresinde biryerde okumuştum. Adamın biri otobüs durağının yanına silah tezgahı açmış silah satıyor, yetkililer de uyuyor.

Bir vatandaşın şikayeti üzerine olay açığa çıkıyor. Şikayet sözkonusu olmasa demek ki adam peynir ekmek satar gibi silah satabilecek.

Kaldı ki peynir ekmek bile açıkta satılmıyor.

Ülke olarak ne hale geldik. Umudumuz futbola bağlı. Yendiğimiz zaman ortalık yıkılıyor. Böyle bir sevinç, böyle bir çılgınlık, böyle bir fanatiklik böyle bir magandalık akıllara zarar.

Sanki spor değil savaş. İnsanlar resmen başka bir boyuta geçiyor. Bunun adı nedir bilmiyorum ama spor olmadığı kesin.

Masum insanlar ölecekse yaralanacaksa, ülke olarak tüm futbol maçlarını kaybetmeyi diliyorum!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

şöyle kültürlüyüz, böyle kültürlüyüz diye havanda su bırakmayanlar bu manzaraya bakıp ne diyorlar acaba? bir maç kazanmanın sevinci sağa sola silah sıkarak mı kutlanır? ama kafanın içi boş olunca içini fanatizm dolduruyor işte.

hazandagüzeldir 
 22.06.2008 0:07
Cevap :
Sayın yazarım, sevinmeyi bile bilmiyoruz. Bizim sevincimiz aynı anda bizim insanımızın hüznüne dönüşebiliyor. Yurdum insanı sevinmeye alışık değil. Bence alışana kadar sevinecek bilimum aktiviteler yasaklanmalı. Ya da silahlar kontrol altına alına alınmalı. Aksi halde bu film böyle sürer gider...Teşekkür ediyorum. Sevgiler  22.06.2008 13:18
 

Ben galibiyetimizi ucakta haber aldim. Ilk dakikalarda yasadigim sevincin heyecanin yerini korku aldi bir an, " eyhan" dedim " bakalim magandalar kac can alacak" cunku artik birbirinin getirisi gibi oldu galibiyet ve magandalara verilen kurbanlar.. sevgiler ..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 21.06.2008 20:03
Cevap :
:) Canımcım öncelikle sayfama ve İzmir'e hoş geldin. Malesef magandalar artık korku salmaya başladı. Ben bundan sonraki maçları da kara kara düşünüyorum şimdiden. İnşallah kazanırız diyemiyorum:( Sevgiler, öptüm  21.06.2008 22:00
 

Sadece silah atmak mı? Adam cep telefonunun yasak olduğu, feribot, uçak gibi yerlerde insanların gözüne baka baka konuşuyor. İkaz edenlere de kabadayılık yapmaya kalkıyor. Yaptığı işin sonucunun nereye varacağını düşünmeyenlerde beyin var mıdır acaba? Selamlar, esen kalın.

Erol Özışık 
 21.06.2008 14:41
Cevap :
Sayın yazarım, kabadayılık bulaşıcı hastalık gibi. Amaç farklı olma çabası mıdır nedir anlamak zor. Birgün kendilerinden daha kabadayı birileri çıkacak, o zaman anlayacaklar. Sevgiler  21.06.2008 16:13
 

Sırf futbol olsa tamam kaybetmeyi dileyelim... Sporla bitmiyor ki iş. Kına gecelerinde, düğünlerde, trafikte her yerde var bu erkek bozuntularından... Ha birde hayvan hayatta kalabilmek için doğasında var olan içgüdüyle öldürür ya biz insanlar? Biz de yemek için envai çeşit canlıyı öldürmüyor muyuz? Magandalara en ağır ceza verilseydi ve eğitimde bu konulara yer verilseydi belki bu günleri görmezdik... :(( Sevgilerimle...

Sema Sener 
 21.06.2008 13:32
Cevap :
:) Sayın yazarım hadi kına gecesini de yasakladım. Trafikte de bisiklet kullanılsın. Çevreyi de kirletmez. Bana uyar valla. Zaten arabam yok :) Kocaman öptüm. Sevgiler  21.06.2008 13:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster