Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '17

 
Kategori
Kitap
 

Manyak Anne / Şebnem Seçkiner

Manyak Anne / Şebnem Seçkiner
 

Şimdi size muhteşem bir kitaptan bahsedeceğim! Bırakın işi gücü ve birkaç saati kendinize ayırın. Siz birinci sayfaya bir göz gezdirin, zaten Şebnem Hanım sizi bir daha bırakmayacak!

Anlatacak çok şeyi var! Kendisinin de yazdığı gibi “bu kitapta sen varsın, ben varım, hormonlarımız var”.

***

Uzun zamandır eğitimler, seminer hazırlıkları ve okunması gereken notlarla meşgulken; bir farklılık yapmanın tam zamanı diye düşündüm. O sırada ablam “Şebnem Seçkiner”in “Manyak Anne” isimli kitabından bahsetti. Bir solukta okuduğunu duyunca Cumartesi günü kitabı hemen aldım. Meraklandım.

Eşimle Cumartesi gezmemizi bitirip eve gelmemiz, kahve faslında uzayan sohbetimiz derken herhalde bu akşam kitaba başlayamam dedim.

Çantamdan çıkarıp incelerken ilk sayfaya göz gezdirdim. Derken ayak üstü 10. Sayfa da buldum kendimi!

Tanımadığım birinin evine, ailesine tanıklık ediyordum. “Acaba başkaları da böyle midir?” Diye kendimi sorguladığım birçok konu şimdi ellerimde tuttuğum kitap olarak çıkmıştı karşıma.  Derken biraz daha, biraz daha okurken kitabı yarıladığımı fark ettim.

Sevgili Şebnem Seçkiner’in anne adaylarına, annelere açtığı yüreğinin derinliklerinde öyle güzel bir samimiyet vardı ki…

Bir an gecenin bir vakti kendisiyle sohbet ediyor gibi hissettim kendimi. Kitap okumuyorum sanki, karşımda biri var anlatıyor ve ben ağzından dökülecek her kelimeye kilitleniyor, bir sonrakini merakla bekliyorum.

Okuduğum kitaplarda aradığım samimiyet ve akıcılık burada fazlasıyla var. Ve belki de “bize neler etti” dediğimiz hormonların en güzel tarifi buradaydı. Kitap aynı gece bitti. Ve dizi sevmeyen ben keşke bir dizi gibi her hafta yeni bir kitap yazsa bizde okusak dedim.

Bir kadının içinden geçenler, bir çocuğun büyüme süreci. Bir annenin evladına olan aşırı düşkünlüğü, bir mühendis eşin sevgisi:)

Bu kitapta kendinizden çok şey bulacaksınız.

Bu kitapta “yalnız değilmişim” diyeceksiniz.

Bu kitapta bolca gülecek ve bolca deneyimleyeceksiniz.

Samimiyetinizle sular seller gibi akan kaleminiz hiç durmasın sevgili Şebnem Seçkiner…

Siz hep yazın, biz de hep okuyalım olur mu?

 

Kişisel Gelişim ve İlişki Koçu

Merve ACAR

www.acaryasamkocu.com

 
Toplam blog
: 670
: 1923
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..