Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '08

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
6714
 

Meme emmek

Meme emmek
 

Kelimelerdeki tesaduf acaba Kadin cinselligini mi aciga cikartiyor. Anaclik


Senelerdir düşündüğüm kelimeler var. Tesadüf olamaz diye düşünuyorum ve ilk burada ele alacağım.

Sizin takdirinize de sunmuş olacağım.

Ben, MEME, ANNE, EMMEK, YEMEK(mama), Kadın cinsel organı. Kelimeler arasında bağlantı görüyorum, kelimeler birbirinin aynı. Belki de Freud'culuk oynuyorum.

MEME: Annenin çocuğunu beslediği kaynak. Ikinci dereceden en hassas olduğu cinsel simge.

Meme bolluk hissi verir. Büyük oldukça daha bol hissi verir. Erotik bir simge ayıptır. Erkeklerin hayranlık merkezidir. Asıl görevi annenin bebeğini EMZIRMESI.

MAMA: Bebeğin yiyeceği yemektir. Ve memeden süt almaktır, Erotiktir. Çocuğun ilk yemek hazinesidir. Sütü ele geçirmesi için emmesi gerekir. EMMEK.

EMMEK: Emmek için vakumlamak, içine çekmek yutmak gerekir aynı şeyi düşünürsek kadın cinsel organın ayıp adı ortaya çıkar EMMEK filinden gerçekte de böyle bir fizyolojik yapısı vardır.

..orası: emmek filinden türemiştir cinselligin bir parcasıdir. MAMA kelimesi tersidir. gunah ve ayip oldugu icin cok kisa soylensin diye kisaltilmistir. Soylendigi zaman sessiz kulaktan kulaga soylenir. Çunku kadinlar hicbirzaman cinsel organinin adini agzina almaz. Oram derler. Orasi derler kadin kadina konusmalarinda bile. EMMEK filinin kisaltilmisidir. Vakumlamak cekmek.

MAMA : Donup dolastik gene ayni yere geldik MAMA hemen butun dillerde ortak esperanto dilinde bile ANNE manasina gelir evet evet butun yabanci bebekler MAMAAA derler.

Gene geldik dolastik ,

MEME ye : bircok dilde kadinin emzirme organina meme denmez, cogunda farkli isim soylenir. sloven dillerinde, Grudi -SiSi(bu kelimenin nerden geldigini yeni ogrendiz ) CiCi dir. Latin koklu dillerde TIT tetas Busta Tete gibi kelimeler kullanilir. Uzakdoguda ise cok daha farkli isimde soylenir, ama hemen hemen latinceye yakindir.

Butun duyada Meme rontgenine MAMMOGRAFI denilir. Muhtemelen eski bilimsel latinceden turemis.

Simdi herseyi gozden gecirin. Bu kelimelerdeki benzerligin tesaduf olma olasiligi bana gore mantiksiz. Hep bir kadin objesi var cinsel organindan tutun kadinin dogal gorevine kadar ayni kelimelerle yazilmis. Kim yaptiysa buyuk bir ahenk yapmis. Meme, yiyecek, emmek, annelik, kadinlik cinselligi hepsi ayni kelime ile baglantili.

Ya bunu ilk ben farkediyorum, yada biri bu kelimeleri Turetirken ahenkli kurmus. Hepsi kadin cinselligi ile alakali. Çunku hepsi ayni kelime sanki : ANACLIK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İtiraf etmeliyim bu konu ve sözünü ettiğiniz bağlantılar hakkında hiç bir yazı okumadım! İlk kez bu tür bir tez karşıma çıktı! İlginç lâkin bilgi yoksunluğundan ötürü düşüncelerinize katılıp katılmamak konusunda bir söz söylemek için biraz erken! Farklı bir konuyu işlemişsiniz bu yüzden sizi tebrik ederim; bununla beraber "kadının; erkekte de olduğu gibi ayıp sıfatını hak eden hiçbir organı yoktur!" Cinsel organı dediğiniz an ne demek istediğinizi herkes anlar! Ayıp derseniz; ayıp olur! Tüm kadınlarımıza! Selamlar!

Alev Meisel 
 09.10.2008 2:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 4596
Kayıt tarihi
: 31.08.08
 
 

1969 Bulgaristan dogumluyum, 1978 de Istanbula gocmen geldik. Ilkokul-Orta ve Lise ve acikogretim Un..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster