Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '10

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
506
 

Mersin'de Gençlik Meclisi seçimi yapıldı...

Mersin'de Gençlik Meclisi seçimi yapıldı...
 

Mersin'de GENÇLİK MECLİSİ SEÇİMİ YAPILDI.


Mersin Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’ne bağlı Gençlik Konseyi’nin başkanlık seçimi gerçekleştirildi.

Mersin Üniversitesi öğrencisi İbrahim Göçer’in başkanlığa seçildiği seçim öncesinde konuşan Mersin Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, gençleri, görüşleri ne olursa olsun siyasi partilerde görev yapmaya çağırdı.
Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Gençlik Konseyi Seçimi’nin açılışında konuşan YG 21 Mersin Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, dünyanın her yerinde sivil toplum örgütlerinin müdahalesi olmadan sorunların çözüme kavuşmadığını söyledi. Bu nedenle sivil toplum örgütlerinin güçlü olduğunu, bu gücü ise gençlikten aldığını belirten ve Türkiye’de gençlerin yaşamın her alanında olması gerektiği kadar olmadığına da dikkat çeken Nuri Özdemir, “Şimdiye kadar gençliğin ana kademelerin en önemli yan gücü olduğu görüşü savunulmuştur. Gerçeğinde ise gençlik yan değil ana güçtür. Bu nedenle sizlerden sorunları sahiplenmenizi istiyorum. Görüşünüz ne olursa olsun yasal zeminler içerisinde siyasetin içinde yer almalısınız” diye konuştu.

Gençlerin de yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşmaların ardından, katılımcılara Yerel Gündem 21 Kent Konseyi hakkında tanıtım filmi sunuldu. Toplantının son bölümünde yapılan seçimlerde ise Mersin Üniversitesi öğrencilerinden İbrahim Göçer, Gençlik Konseyi Başkanlığı’na seçildi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 829
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster