Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mayıs '13

 
Kategori
Siyaset
 

Milletvekili maaşlarına %20 kıyak zam! (Dayanışma bozuldu!) 2

Milletvekili maaşlarına %20 kıyak zam! (Dayanışma bozuldu!)  2
 

EGEMENLİK KAYITLI VE ŞARTLI OLARAK MİLLETİNDİR !


10 Mayıs 2013 günü halk, sosyal medya ve kamuoyundan gelen tepkiler üzerine milletvekillerine gizli ücret artışı, kapitülasyon benzeri özel statü ve ayrıcalıklar  getiren kıyak kanun teklifinden CHP, MHP ve BDP imzalarını çektiler. AKP çekmedi. Haber, ''Kıyak ittifak bozuldu'' başlığıyla bugünkü Cumhuriyet’te manşetten verildi.

 

Öyleyse, devletin varlık ve bağımsızlığını, yurdun  bölünmez bütünlüğünü, halkın kayıtsız şartsız egemenliğini koruyacaklarına; hukukun üstünlüğü, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ve Atatürk ilkelerine bağlı kalacaklarına; halkın refah ve mutluluğu için çalışacaklarına; her yurttaşın insan hakları, temel hak ve özgürlüklerden yararlanması ülküsü ile Anayasaya bağlılıktan ayrılmayacaklarına; namus ve şerefleri üzerine ant içmiş olan bu milletvekilleri imzalarını geri çektilerse demek ki yanlış yaptıklarını kabul ediyorlar! O halde, eğer yanlış varsa, bir ceza da olmalıdır değil mi? 

 Sanırım bunlara verilecek en uygun ve adil ceza  maaşlarında %50 indirime gidilmesi,   2013ten geriye doğru 10 sene hesaplanarak bu meblağın vekillerden resen tahsil edilmesi,  dokunulmazlıklarının derhal ve kayıtsız şartsız kaldırılması olacaktır.   Bu durumda, tahsil edilecek meblağ yaklaşık 520.000.000 TL olup bunun emekli maaşlarına prim veya ikramiye olarak yansıtılması uygun olacaktır.

Ama bu arada herkes teyakkuz durumunu sürdürmelidir. Çünkü  hepsinin hevesi  kursağında kalmış oldu. Ayrıca,  AKP tekliften imzasını henüz çekmedi ve belki de hiç çekmeyecek. Çünkü artık AKP’nin  hiçbir değer, hiçbir insanlık,  merhamet, saygınlık, onur, erdem, hiçbir şey umurunda değildir.

Ve ey millet şundan kesinkez emin olun: “Bir müsait zamanda”, milletin dikkati ayran, cacık, ıvır zıvır şeylerle meşgul edilirken olaki bir savaş mavaş patlar da bu partiler “Kıyak İttifakı” tekrar oluşturup bu kanunun daha beterini oybirliğiyle kabul edip yasalaştırabilirler! Gözlerimiz her daim üzerlerinde olmalı!   

 

 
Toplam blog
: 129
: 1871
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1968 yılından bu yana dinler tarihi, mitoloji, sosyoloji, antropoloji, dinbilim, teozofi, metafiz..