Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '13

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
273
 

Müslümanlık bu mu?

Müslümanlık bu mu?
 

GÖRSEL NETTEN ALINTI


Allah’ın bir tek olduğuna inanan, onun meleklerine, indirdiği Kitaplara inanan, peygamberlere inanan, öldükten sonra tekrar dirileceğimize ve hesap vereceğimize  hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inanan dini ölçülerle yaşamasını bilen, kişilere Müslüman denir. Müslüman bir kimse eğer dininin gerektirdiği şeyleri yerine getirmekte hata ve yanlışlıklar yaparsa diğer bütün Müslümanlığın suçu değil, o kişinin Müslümanlığında bir sorun var demektir. Her Müslüman, Müslümanlığını en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalı ve gayret göstermelidir. Müslüman olan kişi, İslam dinine girmiş olur. İlk yapması gereken şeylerden en önemlisi dinini öğrenmesidir, öğrendiğini uygulamasıdır. İslam dininde bir takım farzlar (emirler) vardır. Bu emirler herhangi bir insan veya varlık tarafından değil, bir ve tek olan Allah tarafından verilir. Müslümanım deyip de başkalarına işkence edenlere aşağıdaki fıkra güzel bir örnek.

NAHİDE ÇELEBİ

Anarşinin yoğun olduğu zamanda Erzurum’dan Karsa giden ve Kars’tan Erzurum’a gelen otobüsler durdurulup arama yapılıyor. Erzurum’a gelen bir otobüs gençler tarafından durdurulur gençlerin bir kısmı arkaya bir kısmı öne kontrol için gider. Önde oturan bir yolcuya gencin biri “ola sen Müslüman mısan he ağabeci ele ise salâvatın getir. Eger bülemezsen bir kulağın kesecağam. Genç titreyerek salavat getirir:  “Eşhedu enlailaha illallah” diye başlar soru soran genç sözünü keser ve arkaya bağırır  “ola Behran hele gel bah bu gavat doğri mi ohir yanlış mı?” der.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Öğretmenimiz Nahide Çelebi: Müslümanlık maskeleri daha fazladır, onlar katlı,astarlıdır.Yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi renkli gözlüklüdür.O gözlüklerle, o astarlı maskelerle su altından samanlar yürütülür.Hele Allah korkusu tamamen tükenmiş ise yürekte,O zaman dört yanımızı yangın sarmıştır.Allah insanları onlardan korusun.Selam ve Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 28.07.2013 17:47
Cevap :
Sayın Burakgazi, sağ olunuz değerli yorumunuza çok teşekkür ederim efendim. Evet insanlar, vicdansız, gaddar, zalim olursa onlardan her şey beklenir. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın. Selamlar, saygılar, sağlık ve mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ   29.07.2013 10:49
 

Hey Allah'ım hey:((( Güzel ve düşündürücü...Halimiz meydanda...Selam ve sevgiler.

Sündüs Akkaya 
 27.07.2013 0:41
Cevap :
EVET CANIM AĞLANACAK HALİMİZE GÜLERİZ.SELAM VE SEVGİLERLE ÖPTÜM SİZİ.NAHİDE  27.07.2013 16:44
 

Fıkra nalayana çok güzel. Birde Allah'ın emrettiği ibadetleri sadece Allah için yapmak var! Bu çok üst meretebedir. Malik bin dinar hazretleri henüz hazret olmadan önce sırf bulunduğu yerin en üst makamına ulaşmak için o makamda dini bir görevdi gece- gündüz demeden bir camide ibadet eder yaklaşık bir yıl... Bir gece camide kıpırtılar duyar, melekler geldi sanır daha bir rikkatli öibadet eder. Sabah olur bakar ki gelen melekler değil de bir köpektir! İbadetlerini halisane yapmadığını anlar ve çok pişman olur. Kendisine sonradan o istediği makam verilince de kabul etmez! Yazınızı keşke daha uzatsaydınız bende yorumumu daha uzatırdım. Çok eksiklerimiz var. Bizim yüzümüzden dinimiz de zarar görüyor, yanlış anlaşılıyor. Salavat getirmekle müslümanlık olmaz. Bir kişiyi daha cehennemden kurtarabiliyor musunuz! Kendimizi kurtarmanın telaşesine düştük ve kendimizi de kurtaramadık ki, saygılar.

İbrahim ARSLAN 
 25.07.2013 17:04
Cevap :
Değerli Kardeşim! Ne kadar güzel değerli bilgilendirici bir yorum, çok teşekkür ederim.Canınıza sağlık. Selam ve sevgilerimi, sağlık ve mutluluk dileklerimi iletiyorum. NAHİDE ÇELEBİ   26.07.2013 22:14
 

Ne sınamakmış ama, hayret.

Şahin ÖZŞAHİN 
 25.07.2013 16:23
Cevap :
Teşekkürler, canınıza sağlık, selam ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ  26.07.2013 22:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1975
Toplam yorum
: 12105
Toplam mesaj
: 163
Ort. okunma sayısı
: 1033
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster