Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '08

 
Kategori
Borsa
 

Ne oluyor?

Merhaba,

Dün akşam iki arkadaşımla beraber Bebek Arnavutköy civarında yürüyüşe çıktık. Bu tip yürüyüşleri üçlü olarak yaklaşık bir senedir yapıyoruz. Yaz kış , kar yağmur fark etmiyor. Garip bir rastlantıdır ki üçümüzde mühendislik eğitimi almışız ve ucundan köşesinden de finans sektörü ile ilgiliyiz.

Yani konulardan biri ekonomi, diğeri de politika. Aslında bakarsanız bu yürüyüş bahane ...Konuşarak, birbirimizin fikirleri üstünde tartışarak, bir çeşit terapi de yapmış oluyoruz gibi geliyor bana.

Bu yürüyüşler sırasında önünden geçtiğimiz binanın kime ait olduğundan, dondurmacının temizliğine kadar çok konuyu konuşuyoruz. Ya da boğazdan geçen gemilerin doluluk oranlarına göre global ekonomi tahmini. Laf aramızda geçen gemilerin büyük bölümü boştu dün akşam. Aslında hayatın içinde ekonomi. Yeter ki bakmayı bilelim ve gerekeni görelim.

Dünki gazetelerin tamamında bazı şehirlerdeki alış veriş merkezlerindeki kriz öne geçmişti, mesela..Bu konuyu da konuştuk. Bana sorarsanız, Nişantaşı'ndaki yeni açılan A.V.M. yerine Amerika'daki gibi pünomatik çalışan bir otopark yapardım. Otomobilnizle gelince otoparka, arabanızı bıraktıktan sonra kurulu sistem arabanızı el değmeden yerin altındaki sekizinci kat, bimem kaç numaraya iki dakikada taşıyor. Ya da yerin üzerinde...Kiracıyla uğraşma derdi yok. Para tahsilatı da günlük. Kebap gibi iş...

Sağlıklı, bol kazançlı günler dileğiyle.

gökalpini

 
Toplam blog
: 41
: 1131
Kayıt tarihi
: 24.08.08
 
 

Makina mühendisiyim ve 1988 yılından beri İ.M.K.B.de bazen pofesyonel bazen amatör olarak igileniyor..