Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Kasım '06

 
Kategori
Sosyoloji
 

Ne oluyor bize

Ne oluyor bize
 

Gün geçmiyorki televizyonlarda,bıçaklama, yaralama, cinayet, taciz, kapkaç, cinnet olayı duymayalım, küçücük çocuklar taciz ediliyor, 15-16 yaşındaki ülkenin geleceği ögrenciler, birbirlerini veya ögretmenlerini kesiyor, neler oluyor, bu olaylar gün geçtikçe artıyor, herkes farkında ama çözüm ve sebep sadece tartışılıyor, önlem yok.

Toplum olarak, cinnet geçiriyoruz, eğitim sıfır aile egitimi hiç yok iletişim kopuk, ve bencillik hat safhada, sebep:

Toplumumuz hala kastlardan oluşuyor aslında,bu resmi değil ama bu gruplaşmalar var herzaman,bu gruplar arasındaki uçurum fazlalaştıkçada sıkıntılar artıyor,bu farklılığıda televizyon,internet gbi iletişim araçları körüklüyor.

Televizyona bir bakın,hangi kanalda,mafyalı vurdulu kırdılı bir türk dizisi yok,reyting uğrunaçocuklar zehirleniyor,ailelerde buna göz yumuyor,hatırlarsanız bundan 5-6 sene evvel başladı bu dizi furyası şimdide meyvelerini veriyor.

Türk toplumu olarakta,cinselliğe kapalı bir toplumuz,kapalı olmak bir yere kadar iyi,ama tabu halıne dönüşmesi,cinselliğin yetkin ağızlardan ögrenilmemeside sapkınlıklara yol açıyor.

Cem yılmaz sevdiğim bir mizahçıdır, "EGİTİM ŞART "Sözü ise gerçekten çok önemli bir mesaj,geç kalınmış değil,öncelikle aileler eğitilmeli,sonra gençler,gençler yönlendirilmeli spora,okumaya ,konuşulmalı onlarla ,ne ekerseniz onu biçersiniz,iletişim çok önemli bu konuda.

Geçen gün bir tartışma programında,bir psikolog " evinize alacağınız kişilere dikkat edin çok yakın arkadaşınız akrabanız olsa dahi şüpheyle yaklaşın. "dedi,şok oldum,böyle biliçlendirme olmaz,bir hastalık varsa,şüpheyle tedavi olunmaz,o zaman herkes potansiyel suçlu,hepimiz birer silah alalım,evimizin bahçesinide mayın döşeyelim.

Psikologun değindiği nokta çok vahim,hiçbirimiz güvende değiliz,evet gerçekten sokaklar,çok tehlikeli oldu,insanlar,keyif için,yani karnını doyurmak,giyinmek ısınmak,için deil keyif için bile adam öldürür hale geldiler,ama sebep ,,,

Toplumlar arası uçurum fazlalaştı,işsizlik,eğitimsizlik,bu boşluk insanları kötü yönlendiriyor,önlemlerini,devlet ve toplumun aydın kesimi çözer,ama sıkı bir işbirliğiyle...

 
Toplam blog
: 7
: 1276
Kayıt tarihi
: 26.08.06
 
 

İstanbul doğumluyum, ilk ve orta okulu Adanada okudum, liseyi yine İstanbulda tamamladım, daha sonra..