Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
394
 

Neden bu ikiyüzlülüğünüz beyler..?

İnsanoğlu herşeyden çabuk sıkılıyor, az ile yetinmiyor ve hep daha iyisini istiyor. Arabasından sıkılıyor, değiştiriyor. Mobilyalardan sıkılıyor, değiştiriyor. Evinden sıkılıyor, daha iyi bir ev satın almak istiyor. İşinden sıkılıyor, değiştiriyor...!
Gerçekten bir kişiyle ömür biter mi...? Neden aynı kadından ya da erkekten sıkılmayalım. Böyle bir kural mı var...?

Bitmiş, ölmüş bir evliliği sürdürmek niye...? Bakıyorsunuz, evlilik gerçekten bitmiş, ızdıraba dönüşmüş, artık bir arada olmanın anlamı yok. Saygı ve sevgi yitmiş. Sürekli kavga, sürekli huzursuzluk, geçimsizlik.. Araya kadın girmiş. Eş bunu öğrenmiş. Fakat ikisi de bitirmiyor. Hala aynı çatı altında yaşamak, aynı havayı teneffüs etmek, aynı yatağa girmek, cinsellik paylaşmak, ikiyüzlülük, samimyetsizlik , sahtelik, gurursuzluk, inatlaşma niye...?

''Çocuklar için, yoksa bir dakika bile durmam, giderim.'' Kimi kandırıyoruz. İnsan karşısındakini kandırabilir ama kendisini asla. Yoksa hastamıyız biz insanoğlu...?Neden kabul edemiyoruz herşeyden sıkıldığımız gibi, herşey bitebileceği gibi evliliğin, sevginin de bitebileceğini. Hiç birşeyin sonsuz olmadığını. Neden bitmiş olan evliliğimiz de çocukların ve geçmişte kalmış sevginin arkasına sığınmaya çalışıyoruz ve çirkinleşiyoruz...?

Bu kadar gurursuz, zavallı ve naçarmıyız...? Nasıl aldattığını bile bile sevişebiliyoruz o adamla. Bu kadar basit mi benliğimiz, bu kadar değersizmiyiz.
Evliliklerin %90 ın da erkek aldatıyor ve kadın bunu bile bile kabulleniyor ama yine de çekip gidemiyor.''Param olsa, ya da çalışan bir kadın olsam bir dakika bile katlanmam'' diyor ama ben bunada inanmıyorum. Bence kendini kandırıyor. 2. kadını hazmedemiyor, kıskanıyor, rahata alışmış, gözü yemiyor. Terkedilmeyi kabullenemiyor.

Neyse kadını anlamak kolay da erkeği anlamak imkansız.E rkek neden gidemiyor...? Eşine sevgisi bitmemiş olsa, evin de mutlu olsa arayışta olur mu insan...? Olmaz.O halde neden hem aldatıyor hem de o evliliği sürdürüyor.
Neden bu ikiyüzlülük...?Neden bu kandırmaca...?Neden bu şahsiyetsizlik...?Sıkılmış olmanızı, başka birine gönlünüzü kaptırmanızı anlayabiliriz.''İnsan bir kez sever'' diye birşey yok.İnsanız sonuçta.Aşık olabiliriz , başka birini daha çok sevmiş olabiliriz.Bunları anlayabilirim.Ama 2 kadınlı bir hayatı açıklayın bize.Neden....?
Bu konuyu tartışmaya açıyor ve yorumlarınızı bekliyorum beyler...!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evinde ki kadın namusudur, çocuklarının annesi, evinin hanımı, yemek yapan, çamaşır yıkayan, bir nevi hizmetçisidir. dışarda ki kadın da heyecan veren yaşanmamışları yaşayan, evin monotonluğundan sıyrılmış (aslında bu evi olmadığı için dışarda yaşanan kaçamaktır), erkeğini mutlu eden kadın konumundandır.Erkek te ne yardan geçerim ne serden diyerek yaşamını sürdürür.

pozitive 
 17.08.2007 17:14
 

Bence aldatma iki gruba ayrılır: Birinci grupta olanlar haz peşinde koşanlardır, İkinci gruptakiler ise, gerçekten mutsuz bir ilişkileri/evlilikleri olanlardır. Birincisini seçenlerin kadın olsun erkek olsun karşısındayım. Bunu ahlaksızca buluyorum. Hele bir de aile kurupta buna kalkışıyorlarsa, "uçkurlarını" kontrol altına alamamış demektir. İkincisini seçenlerin hafifletici sebepleri olabilir. Yolunda gitmeyen bir evliliği vardır. Yanlış bir tercih yaptığını anlar kişi. Soğuk bir cinsel yaşamı vardır. Yaşanmamış anları başka vücutlarda yaşar. Türk Medeni Kanunu zina olarak nitelediği evlilik dışı ilişkileri, yasadışı kabul eder. Ancak vicdanların ve gönüllerin kanunu yoktur. Ne erkek ne de kadın için.

AlperGünay 
 16.07.2007 22:04
 

Evet aldatıyoruz. Hem kadın hem erkek olarak. Hem de pervasızca. Hem de dibine kadar. Öncelikle ben bir erkek gözüyle değil, bir insan gözüyle değerlendirmek istiyorum yazınızı. Erkek aldatır. Kadın da aldatır. Aldatmadan canını yanmış sadece kadınlar mıdır? Kadın ve de erkek diye ayırmak bana göre yanlıştır. Bütün erkekleri duygusuz ve sinirleri alınmış birer varlık olarak algılıyorsunuz sanki. Beyleri bu kadar aşağıda görmeniz çok acımasız... (Devamı gelecek)

AlperGünay 
 16.07.2007 22:01
 

Böyle bir ikili yaşamda erkeğin işine geliyor, bir yanda evinde her şeye koşturan bir eş, onun rahatını sağlayan. bir yanda da gezip tozduğu, flört özlemini giderdiği, yeni bir heyecan olan diğer kadın... Burada iş kadınlara düşüyor, ister eşi olsun, ister diğer kadın olsun erkeği bu haliyle kabül etmemeli... kadınlar güçlü davranabilmeli...

vi/dan 
 16.07.2007 17:02
Cevap :
merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Bu arada beylerde ''çıt''yok...?Yorumlar bayanlardan.  16.07.2007 20:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 399
Toplam mesaj
: 84
Ort. okunma sayısı
: 1026
Kayıt tarihi
: 01.07.07
 
 

14/02/1973 İstanbul doğumluyum.İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum.İngiltere ye gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster