Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
570
 

Nedensiz kalan sorular

Nedensiz kalan sorular
 

Herhalde görmüştür. O kadar açıktı ki olanlar. Sessizce dolansak da gözümüzün önünde olmuştu tüm olaylar. Görsel uyarıcılar yeterli miydi olanların ardındakini görmeye?

Derinlik sarhoşluğuna kapılmış ayılmaya çalışırken, netlik ayarı yapılmamış bir dürbünden bakıyormuşum hayata. Gözüm astigmatmış da o ana kadar fark edememişim. Net göremesem de sesli uyarılar yeterli miydi olanların ardındakini anlamaya?

Nedeni önemsiz keyifli bir uyuşukluk içerisinde ellerimi kaldırmaya çalışırken, soğuktan avucumdaki tüm duyargaları yitirmişim. Buz gibi ellerimi kaldırıp bir türlü dokunamasam da bir bakış yeterli miydi sıcaklığı hissetmeye?

Kekeme olmuşum da bir türlü bitiremiyormuşum cümleyi. Kelimeler aklımda sıralanırken kendimi anlatamamanın umarsızlığı içerisindeymişim. Dudaklarımı aralayıp bir türlü konuşamasam da, hırıltılarım yeterli olur muydu kendimi dışa vurmaya?

Yabancı topraklara düşmüşüm dolanıyorum öylece. Tüm dilleri biliyorum da bir o dili bilmiyorum bakıyorum herkese öylece. Kendimi yalnız hissederken el hareketlerim yeterli olur muydu herhangi biriyle diyalog kurmama?

Son gün en güzel gün olabilir miydi her zaman, geri döndürür müydü beni kaygısızca?

Görsel : Jean François Millet, The Angelus, 1859

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Su gibi akan bir yazıydı... Kendi iç dünyamdan bir şeyler buldum... Yakın geldi kelimeler, o ruh hali... Buz gibiysi yüreğimde ısındı kaygısız kelimelerin ışığında..Sevgiler, selamlar

Hoşsada 
 14.07.2007 11:48
Cevap :
Yorumunuzdan mutluluk hissettim Teşekkür ederim.  14.07.2007 13:14
 

Ak kâğıda akışı mı? Zaman zaman yaptığım gibi. Hepimiz insanız tabii. Benzer o yüzden iç konuşmalarımız bir birine. Sevgilerimle.

Ayrıntıda gezinmek 
 30.05.2007 1:21
Cevap :
Sesli iç konuşmalar, çoğunlukla ak kağıda bir akış oluşturuyor. Sonuç gördüğümüz gibi. Saygı ve sevgilerimi sunarım.  30.05.2007 16:23
 

Bazen koparız çevremizi sarmalıyan yaşamdan..gözlerimiz görmez ellerimiz tutmaz.. sesler yok olur uğuldar..bir çeşit kendini kapamdır bu hayata.. ama yeniden hayata doğuş..kimbilir bir dokunuş bir ses yada sevgi dolu bir yürekli olur sanırım güzel bir paylaşım..düşündürtüyorsun..anlamlandırmaya çalışıyorum..gizliyorsun.. toprağın altında tüm anlamlar.. ancak bu kadar kazıp çıkarabildim..cevher derinde...

Halide 
 29.05.2007 22:08
Cevap :
Halide Hanım, yaşamımızdaki olumlu veya olumsuz tüm etkilerin insana mutlaka artı değerler kattığını düşünüyorum(derindeki cevherler). Bazen nedensiz diye tanımladığımız soruların yanıtları bize artı değer olarak kazanacaklarımıza yardımcı olabilir. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.  30.05.2007 10:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 414
Toplam mesaj
: 97
Ort. okunma sayısı
: 1487
Kayıt tarihi
: 16.02.07
 
 

Yaşam ışığını 1968 yılında Bafra’da gördü. İnşaat Mühendisi ve aynı sektörde yazılım geliştiren bir ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster