Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ocak '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
329
 

Obama'nın temsilcisi Türkiye'ye gelmiyor!

Obama'nın temsilcisi Türkiye'ye gelmiyor!
 

ABD'nin Ortadoğu barış süreci için atanan özel temsilcisi George Mitchell, 1 Şubat'ta gerçekleşmesi öngörülen Türkiye ziyaretini iptal etti.

ABD Başkanı Barack Obama'nın Ortadoğu barış süreci için görevlendirdiği özel temsilcisi George Mitchell, bölge turunu sürdürüyor. ABD Dışişleri ve Savunma Bakanlığı yetkililerinin eşlik ettiği Mitchell'in ziyaret edeceği ülkeler arasında Mısır, İsrail, Batı Şeria, Ürdün ve Suudi Arabistan bulunuyor. Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Mitchell'in bölge turu kapsamında 1 Şubat'ta Türkiye'ye geleceğini açıklamışlardı. Ancak son dakika değişikliğiyle Türkiye ziyareti iptal edildi.

ABD Büyükelçiliği Sözcüsü Kathryn Schalow İHA'ya yaptığı açıklamada, programın bu kez elvermediğini ancak Mitchell'in ileride Türkiye'yi mutlaka ziyaret etmek istediğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri de, ziyaretin ertelendiğini ve ileriki dönemde gerçekleşmesi için karşılıklı takvim çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Yetkililer, Ortadoğu turu kapsamında Türkiye'nin neden yer almadığı sorusuna ise, kendilerine sunulan somut bir gerekçe olmadığı cevabını verdi.

Mitchell'in Gazze sorunu çerçevesinde görüştüğü yetkililer arasında Hamas yetkilileri bulunmuyor.
(İHA) nın bu gün saat 11.22 itibari ile verdiği bu haber Sayın başbakanımızın dün akşam Davos’taki konuşmasının dünyada hemen yankı bulduğunu gösteriyor.

Bizler (çoğunluğumuz) diğer ortadoğu halkları gibi maalesef ezik büyüdük. Aile baskısı, mahalle baskısı, ekonomik baskı derken içimizde hep patlamaya hazır bir bölüm oluştu. Bu yüzden sayın başbakanımızın dün akşam yaptığı çıkış, hangi siyasi görüşe yakın olursak olalım, içimizdeeki o ezik bölümü tatmin etti.

Bu tatmin olmanın bir bedeli muhakkak olacak. Onu da gelecek günlerde göreceğiz. Yukarıdaki haber pek fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor.

Esen kalın.

30/01/2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Size aynen katılıyorum. Evet, ezilmişliğin dışa vurması ve Hamas adına yalnızlığı doğru yol almak... Sessiz bir gemi gibi... Selamlar...

Mesut KARİP 
 30.01.2009 23:52
Cevap :
Sevgili Mesut bey; Ne yazık ki görünen köy kılavuz istemiyor. Selamlar...  31.01.2009 11:28
 

Herşey çok iyi anladık (!) fakat yazınızın sonunda ki göndermeniz çok anlamsız. Şayet bu akşam Star haberlerini izleseydiniz söz konusu muhteremin ne Davos'ta çıkan olayla, ne bugün kü gazne de ki olaylarla bir ilgisinin olmadığını anlardınız ve bu ertelemenin perşembe günü öğle saatlerinde gerçekleştiğini öğrenmiş olurdunuz:)) Sadece hatırlatayım dedim saygılarımla...

M.Talip Girgin 
 30.01.2009 22:23
Cevap :
İnşaallah diyorum. Saygılarımla...  30.01.2009 22:58
 

Merhaba...Canı istediği zaman gelebilir. Biz önemli kişileri, Davos'ta olduğu gibi kapıda yarım saat bekletmeyiz. Selamlar.

cdenizkent 
 30.01.2009 22:01
Cevap :
Tabii ki gelebilir. Ben Sayın Başbakanımızın yürekli çıkışından sonra olan bu değişikliğe işaret etmek istedim sadece. İsterse hiç gelmesin. Bence daha bile iyi. Selamlar...  31.01.2009 0:53
 

Gök gürültüsünü sever:) Şimşekleri de!

Emine Supçin 
 30.01.2009 16:52
Cevap :
Evet haklısınız. Birde arkadan yağmur gelince ıslanıyoruz diye dert yanmasalar:) Selamlar...  30.01.2009 20:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1678
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster