Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2296
 

Okul sütü AKP küpü

Okul sütü AKP küpü
 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Gıda ve Hayvancılık bakanlığının ortak projesi olan "Okul sütü Akıl Küpü" pojesi bugünden itibaren hayata geçirildi. Sincan'daki bir ilköğretim okulunda Bakanlar Dinçer ve Eker projeyi büyük bir coşkuyla başlatıp sütleri dağıttılar. Hediyelerle sevinen çocuklar, sütleri bir yudumda içtiler.

Ama ne yazık ki Diyarbakır, Sivas, Adana, Konya, Kırıkkale, Edirne, Antalya ve Samsun'da bir çok çocuk karın ağrısı ve yüksek ateş şikayetiyle hastanelere kaldırıldı.

Milliyet.com.tr'de yer alan habere göre Dinçer, Diyarbakır’da dağıtılan sütten bazı öğrencilerin zehirlendiği yönündeki iddiaların üzerine "Sütü daha bugün dağıttık" demiş.

Sütün neden zehirlenmelere yol açtığı uzmanlar tarafından açıklanacaktır. Merakla bekliyoruz fakat; iki bakanlığın hatta Sağlık Bakanlığı'nı da sayarsak üç bakanlığın denetiminde ve kontrolünde dağıtılan sütler, eğer bozuk çıkarsa bu gerçekten tam bir fiyasko olur.

İşte çocuklarımızın hayatı veya sağlığı bu kadar değersizdir devletin gözünde. O bozuk sütlere kim veya kimler sağlıklıdır diye onay verdi? Bunu ne yazık ki hiçbir zaman bilemeyeceğiz. Tıpkı önemli cinayetlerin veya davaların sonuçlarını bilemediğimiz gibi. Çünkü kendilerini zor durumda bırakacak olan bu sonuçları, milletle paylaşmamaktadırlar.

Okul Sütü Akıl Küpü diye başlatılan bu projenin aslında Okul Sütü AKP Küpü olduğu ortaya çıkmıştır. Ve sonuçta dağıtılan o sütleri üreten firmalar teşhir edilmelidir. Çocuklarımzın sağlığı bu kadar basit olmamalıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanırım @Ismail bey, "bakan"lardan tatmin olmuş.. Eee Bu kadar "bakan" yalan söyleyecek hali yok ya dimi İsmail bey.. Ülkenin gelecegi cok parlak.. o kadar parlak ki gelecegi göremiyoruz bile parlaklıktan...

Emre Saraço?lu 
 04.05.2012 14:17
Cevap :
Zannedersem İsmail Bey o yorumuyla Bakanlara gönderme yapmış. En azından ben öyle anladım :)  04.05.2012 18:30
 

Bu kadar "Bakan" zehirlenme değil, hassasiyet, psikolojik, süt alerjisi diyor... Siz hala bozuk sütten bahsediyorsunuz! Ayıp ayıp, bu kadar "bakan" yalan söyleyecek değil ya! Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 03.05.2012 20:24
Cevap :
Tabi.. "Bakan"larımıza güvenimiz sonsuzdur!!   03.05.2012 21:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 683
Kayıt tarihi
: 29.02.12
 
 

 Baskı, yönlendirme ve nasihatin kendine olsun. Yürü bakalım.     ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster