Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ağustos '20

 
Kategori
Kitap
 

Olasılıksız Adam Fawer Kitabı

Merhaba,

Bu yazımda sizlere son okumuş olduğum kitap olan Adam Fawer kitabından bahsetmek istiyorum.Kitabımız yaklaşık 475 sayfadır. Sürükleyici bir anlatımı vardır. İlk başlarda okurken sıkılmama rağmen ilerleyen sayfalarda elimden düşüremedim. Kitabımızda David Caine epilepsi hastası olan ara ara nöbetler geçiren kumar bağımlısı bazı özel yetenekleri sayesinde gelecekteki bazı olayları gören birinin başından geçen olayları anlatmaktadır.

Kitapta beni en çok etkileyen şey ise daha doğrusu okumama vesile olan ilgimi çeken olay çoğu zaman hepimizin başına geldiğini düşünerekten söylüyorum bunu dejavu olayıdır. Hani bazen bir olay gelir veya bir anda dururuz ve sanki bu anı daha önce yaşadığımızı düşünürüz. Kitabımızda da bundan bahsetmektedir. Bu nedenle sizlerinde ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Sizlere kitaptan bir alıntıyı yazarak yazımı noktalamak istiyorum. Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

"Santraç hayat gibidir David." demişti babası."Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır bazıları ise güçlü. Bazıları oyunun başında işe yarar, bazılarıysa sonunda. Ama  kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, santrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu. Santrancın güzelliği de budur işte. İşler her an tersine dönebilir. Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmek"

 
Toplam blog
: 48
: 523
Kayıt tarihi
: 26.05.16
 
 

1993 yılında Sinop ili Durağan ilçesinde doğdum. 1997 yılında ailemle birlikte İstanbul'a geldim...