Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
506
 

Oyuncağıyız yazgımızın..

Oyuncağıyız yazgımızın..
 

Ben Kimim..? Ne için gönderildim..? Yer kürede bulunma nedenim ne..? Kurtarıcı mıyım..? Zannetmiyorum..!! Yok edici miyim..? Herşeyi, kurulu tüm sistemleri mahvetmek için mi geldim dünyaya..? Yok artık..!!!

Hiçbir anlamı yok varlığımın peki neden yaratıldım öyleyse.. Oyuncak kutusundaki küçük bir oyuncaktan farksızım hepimiz oyuncağıyız O'nun.. Topraktan yaptığı, sadece bir kez oynadığı veyahut hiç oynamadığı küçücük minicik oyuncaklar..

Hiçbirimiz bir işe yaramıyoruz yaratılıp yok oluyoruz sadece.. Bizi yaratanın işine yaramadığımızın farkına varamadan sarhoş bir şekilde yaşıyoruz.. Kimin dünü bugünden farklı ki, herşey aynı inan bana yarında bugünden farklı olmayacak..!!

Ben gelirken karar vermedim; kimse fikrimi sormadı istemediğim bir yerde o büyük oyuncak kutusu içinde oturmuş yok olmayı bekliyorum.. Üzgünüm size yardımım dokunmaz; çünkü sonu başından belli filmler para yapmıyor, ben böyle bir filmde oynamam.. Dünyayı kurtaranlara sesleniyorum ne zamana kadar kurtaracaksınız, eninde sonunda alacak elinizden; boşuna çırpınışlar bırakın zaman aksın, İnanın bana kurtaramazsınız..!!

Doğum ile ölüm arasına yaşam adını verenler, yaşamdan zevk alıp ona dört elle sarılanlar; size sesleniyorum yaptığınız kabullenmekten başka birşey değil... Gelirken kimse fikrinizi sormadı bari giderken siz karar verin.. Nasılsa hepimiz ölmek için yaratılmadık mı..??

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kabullenmek olsun varsın onun adı...ama biraz önce s.uslu'nun "İntiharın eşiğinde zeytinyağlı yaprak sarması" yazısını okuyunca yazdığım yorumun bir benzerini de sana yazmak isterim...Benim dünyayı kurtarmam gerekmiyor varlığımla...O'nun bir kez yaratıp bir daha eline almadığı oyuncağı olmaktan da çok rahatsız değilim...Ben bazı canlıların hayatını kolaylaştırabildiğimi gördükçe var olmaktan daha da büyük bir zevk alıyorum...Ama işin içinde daha büyük bir bencillik var...Kusura bakma ama ne zeytinyağlı dolmaları,ne demli çayı,ne kızımı ne annemi babamı,ne salacak'ı,ne vapurları ne boğazı kısacası yüzümde gülümseme yaratan hiçbirşeyi başkalarının eline bırakmam ben...Onlar benimmmmm....Varsın bu da kendimi kandırmak olsun....

Hadi Zeynep! 
 17.03.2007 16:20
 

yani gelin hepberaber tarihini kendi belirlediğimiz bir zamanda intihar edelim mi demek istiyorsunuz?

Tülay TERZİOĞLU 
 16.03.2007 15:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1332
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

1980 yılı Gaziantep doğumluyum. Bir çoğu gibi üniversiteden yeni mezun oldum; bir bankada görev yapm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster